Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Nem kell elhagynod az országot, hogy mediterrán paradicsomba utazz

Bokor Gábor

2017.06.23. 17:58

Az utazóblog legújabb állomása a festõi Baranya megye volt, ahol felfedeztük Pécs legfõbb látnivalóit, majd elmentünk Orfûre és Mohácsra. Az egész napos program végére megállapítottuk, hogy ez az ország egyik legnyugisabb helye, hiszen bármerre jártunk, csak békés emberekkel találkozunk, akik a városi élet ellenére teljesen lazán viselkedtek, senki sem rohant.

Megtaláltuk hazánk egyik legbarátságosabb megyéjét. Bár a fővárostól elég messze van Baranya, de megéri a háromórás autóút, hiszen egy nagyon békés, nyugodt régióba érkezünk. Először a megyeszékhelyre, Pécsre mentünk, ahol a kicsit aggódtam a parkolás miatt, azonban a Konzum Áruház aljában könnyedén ott lehet hagyni az autót, és az árak sincsenek elszállva.

Először a Kossuth teret néztük meg, ami szinte a város kellős közepén van. Innen indulnak a sétálóutcák, ez az egyik legnagyobb tér a városban. Mindenképp érdemes megnéznie az idelátogatóknak a zsinagógát és a Kossuth-szobrot.

Ezután nyargaltunk át az Irgalmasok utcáján, ami egy igazi mediterrán kisváros hangulatát idézte, ugyanis a városvezetés bölcs módon napernyőket szereltetett fel az utcát szegélyező házak közé, amelyek valamennyire mérséklik a fülledt meleg és az erős napsütés okozta már-már tűrhetetlen, tikkasztó állapotokat.

Annak ellenére, hogy hétköznap jártunk arra, az utcák és a kiülős kávézók tömve voltak, ami remek hangulatot kölcsönzött a környéknek. Minden Pécsre látogatónak javaslom, hogy sétáljon végig a Király utcán, hiszen a Pécsi Nemzeti Színház az előtte fekvő szökőkúttal igen impozáns látványt nyújt.

Innen jutottunk el a város legnagyobb nevezetességéhez, a Széchenyi térhez, ahol megnéztük a pécsi diáksereg buli előtti találkozópontját, a törökverő Hunyadi János szobrát, majd a mögötte lévő Gázi Kászim pasa dzsámiját. Ez Európa legészakibb épségben maradt dzsámija, ami manapság már katolikus templomként üzemel.

Aki szereti a különböző vallási épületek felkutatását, javaslom, hogy mindenképp nézze meg a pécsi székesegyházat, valamint Jakováli Hasszán pasa dzsámiját, hiszen ezek is a város nevezetességei, nem is hiába.

A belvárosi forgatagot és a rettenetes hőséget megunva úgy gondoltuk, hogy jobb lesz, ha valami magasabb helyre megyünk, így a pécsi tévétoronyba látogattunk el. A 197 méter magas torony a Mecsek 535 méter magas Misina csúcsán áll. Az építményig egy gyönyörű, vadregényes autóúton keresztül lehet eljutni, ami autóval is élmény, ám igazán csak motorral lehet élvezni, hiszen sok a hajtűkanyar, valamint végig az erdőn keresztül halad az út.

A parkolóból felérve rögvest a bejáratnál találtuk magunkat. Kettőnknek csaknem kétezer forint volt feljutni a torony tetején kialakított étterembe és az afölött kialakított kilátóba. A gyorslifttel feljutva azonban rájöttünk, hogy akár a sokszorosát is megérné a belépő ára, hiszen a panoráma egyszerűen csodálatos. A körbejárható kilátó egyik feléről Pécs városát lehet látni teljes egészében, míg a másikon a Mecsek vonulatait. Páratlan látvány, arról nem is beszélve, hogy a kellemes szellőnek köszönhetően sokkal barátságosabb fent, mint a lent a fülledt, meleg városban.

Miután kiveséztük a megyeszékhelyet, nyugatnak fordultunk és meg sem álltunk Orfűig. Nem az amúgy most zajló fesztiválra mentünk, hanem a tó másik oldalára, ami a bulizó fiatalok helyett kiránduló családoktól volt tele. A táj gyönyörű, hiszen az állóvíz mögött magasodnak a Mecsek dombjai. A stégeken a családok kényelmesen ejtőztek és az egész tónak és környékének nyugodt, békés hangulata volt.

Estefelé még elmentünk Mohácsra is, ahol egyszer már járt a 888 stábja, a februári busójáráson. Meg akartuk nézni a Mohácsi csata helyén felállított emlékművet, azonban ők hatkor zárnak, mi pedig 17:55-kor értünk oda, pech. Az emlékmű kívülről egy szép, modern épület, sajnos belülről már nem tudtuk megnézni, érdemes lett volna.

A személyzettől megtudtuk, hogy érdemes legalább két órával korábban érkezni, hiszen van látnivaló bőven. Úgy döntöttünk, hogy a belvárosban sétálunk egyet, amit nem bántunk meg, hiszen a várost keresztülszelő Duna partján egy nagyon hangulatos sétányt alakítottak ki.

Összegezve: Baranya azon része, melyet bejártunk egy nagyon békés, nyugodt és hangulatos hely, ahova érdemes lenézni. Olyan az egész, mint egy mediterrán térség, már csak pálmafák kellenének.

Én csak annyit tudok javasolni: fedezzétek fel Baranya megyét!

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére