Négy tizenegyes a hétvége rangadóján, óriási meccs volt

2016.11.19. 20:17

Elképesztõ izgalmakat hozott a Vasas - Ferencváros mérkõzés az NB I 16. fordulójának zárómérkõzésén. Az utolsó tíz percben három gól esett.

A forduló korábbi meccseiről már beszámoltunk, ott is az utolsó percekre maradtak az izgalmak a legtöbb pályán, de ami a Bozsik-stadionban történt, az mindenen túltesz.

Jó iramban kezdődött a találkozó, a Fradi pedig már a 8. percben vezetést szerzett. Innen a Vasas végigtámadta a meccset, bár sok gyors ellentámadással veszélyeztetettek a vendégek. A 15. percben büntetőhöz jutott a Vasas, de Ádám Martin gyengén végezte el, Dibusz simán védte.

A második félidő elején Ramirezt teljesen jogosan kiállította Kassai Viktor durvaságért. Ezután nyomott a Vasas, de sokáig elég reménytelenül támadtak, volt egy 15-20 perc ekkor a meccsen, ami nem hozott túl jó játékot. Aztán jött a hajrá!

A 73. percben Remili a második tizenegyest harcolta ki, ezt most Saglik végezte el. Õ jól lőtte, de Dibusz hatalmas bravúrral hárította, a kapufa is segített a Fradi kapusának.

Úgy tűnt, sehogy sem fog összejönni a Vasasnak a gól, pedig rengeteget támadtak. Azonban a 88. percben, a nemrégiben beállt Ferenczi István értékesítette a Vasas harmadik büntetőjét.

Kassai Viktor nem volt szívbajos, de ez is jogos tizenegyes volt, Dibusz buktatta Saglikot. A Vasas török csatárát aztán kiállította a játékvezető, szintén durvaságért.

A nehezen összejött egyenlítés után szinte azonnal a Fradi is kapott egy tizenegyest, Böde esett el Ristevski mellett. Gera Zoltán magabiztosan belőtte, egy perc volt hátra, ünnepelte a győzelmét a Fradi.

De nem nyertek a zöld-fehérek, mert a középkezdés után gyorsan felívelte a labdát a Vasas a 16-oshoz, ahol aztán egy beadásra Ferenczi érkezett, és a kapuba fejelt, 2-2. Ezzel lett vége a meccsnek, hihetetlen izgalmak után végül igazságosnak tűnő döntetlen született.

A Vasas maradt az élen, őket 4 ponttal követi a Videoton, mögöttük egy pont a hátránya a Fradinak, akiket szintén egy ponttal lemaradva a Honvéd követ.