Nagyon fontos gyõzelmet aratott a Vidi az El-ben

2018.10.25. 22:52

Az Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában végre megtört a jég, és a Vidi gólokat és pontokat tudott szerezni.

Nem indult jól a Vidi görögországi fellépése, az első 10 percben nyomtak a görögök, és Kovácsik egy hibája után helyzetbe is kerültek, gól szerencsére nem született. A 12. percben az első valamirevaló magyar támadásból gól született.

Egy bedobás után Nego használta ki védője hibáját, beadását Huszti pár méterről a kapuba kotorta, 0–1! Ez volt a Mol Vidi idei első gólja az Európa-liga csoportkörében.

A gólt követően a PAOK hatalmas mezőnyfölényben futballozhatott, azonban fölényük meddőnek bizonyult. Ziccereket, sőt helyzeteket sem tudtak kialakítani, jól, agresszívan, helyenként már-már durván védekezett a Vidi.

A fehérváriak néha kontrát is vezethettek, ezek azonban rendre elakadtak. A 44. percben aztán sikerült kiharcolni az első szögletet a magyar csapatnak. A kis szöglet után Huszti ívelte be a labdát, majd Stopira fejelt kapuba nagyjából onnan, ahonnan Huszti is szerezte a gólt, ezzel már kétgólos volt a magyar előny.

A 46. percben még sor került a PAOK első kaput eltaláló lövésére, de Kovácsik fogta a labdát, így 0–2-vel fordultak a csapatok.

A második játékrész elején nem sokat változott a játék képe, többet volt a labda görögöknél, de helyzetük nem volt. Az 54. percben Scepovic léphetett ki, gyanús körülmények között elesett két védő között, nem fújt semmit a játékvezető.

Ahogyan fogyott a görögök ideje, úgy váltak egyre türelmetlenebbé. Ez igaz volt a játékosokra és a közönségre egyaránt, ez pedig a Vidinek kedvezett, töredezettebb volt a játék, többet hibáztak a hazaiak. Beszédes volt az is, hogy a hazai mester a 66. percre kihasználta az összes cserelehetőségét. Itt kell megjegyezni azt is, hogy ha múltkor azt írtam, hogy a Chelsea ellen a lelátón a Vidi nyert, akkor most ki kell emelni, hogy ezúttal szurkolók előtt zajlott a meccs, és ebben hazai pályán a görögök voltak a jobbak. A pályán szerencsére nem.

Az utolsó húsz percben már komolyan veszélyes volt a PAOK, többször is eljutottak lövésekig, fejesekig. Érdekesség, hogy a 75. percben 11–4 volt a kísérletek aránya, ám a kaput eltaláló labdák aránya 2–2 volt...

Az utolsó tíz perc nyugodtabban telt fehérvári szemszögből. Nem igazán alakult ki folyamatos játék, nem voltak nagy görög helyzetek. Sőt, a 86. percben Kovács remek kiugratása után Hodzic léphetett ki egyedül, ám sajnos a 100 százalékos helyzetben a kapusba lőtte a labdát, maradt a 0–2.

A rendes játékidő végén négy perc volt a hosszabbítás, ezt a Vidi szépen kibekkelte, a 93. percben ehhez Kovácsik nagy védése is kellett egy szabadrúgás után. Végül maradt a 0–2, ezzel pedig rendkívül fontos három pontot zsebelt be a Videoton.

Miután a Chelsea hozta a kötelezőt a BATE ellen (3–1), a londoniak 9 ponttal vezetik a csoportot, a második, még továbbjutást jelentő helyért nagy a tolongás. Három pontja van a Vidinek, a BATE-nek és a PAOK-nak is.

Folytatás november 8-án a Groupamában, szintén a PAOK ellen.