Na ezért kell a 48 csapatos focivébé: csak európaiak jutottak be az elõdöntõbe

2018.07.07. 12:30

Ja nem, nagyon nem kellene bõvíteni a mezõnyt. Egyébként meglepõdött valaki azon, hogy nincs afrikai vagy ázsiai csapat a legjobb négy között?

Szombaton újabb két negyeddöntő következik, pályára lép többek között a házigazda is. Mielőtt megnézzük, hogy mire lehet számítani ma, idézzük fel a két pénteki meccset is!

Délután Franciaország félgőzzel jutott az elődöntőbe Uruguay ellen. Az uruk nem bírták el Cavani hiányát, emellett az első félidőben Varane fejese bement, Caseres nagyon hasonló fejesét pár perccel később Lloris kivédte.

Az egygólos előnye tudatában a második félidőben a franciák nagyon taktikusan futballoztak, Uruguayban még úgy-ahogy benne volt az egyenlítés lehetősége egészen addig, amíg Muslera beütötte Griezmann lövését a kapuba. Ezzel a Karius-díjat érdemlő találattal a mérkőzés és a továbbjutás eldőlt, Uruguaynak esélye sem volt két gól szerezni.

Este hatalmas meccset játszott egymással Brazília és Belgium. Ahogy vártam és reméltem, tényleg jó focit láthattunk, a brazilok nekiestek a belgáknak, a jutalmuk egy öngól majd egy De Bruyne-i lövés volt, a félidőre 2–0 volt a belgáknak az állás. A második játékrészben Brazília nagyon nyomott, de csak egy gólra voltak jók a betömörülő, de veszélyes kontrákra képes Belgium ellen.

Ezzel eldőlt, hogy csak európai csapatok jutottak a legjobb négy közé. Nem baj FIFA, bővítsétek csak a mezőnyt minél több afrikai és ázsiai csapattal, hátha színesebb lesz a mezőny....

Szombaton meglátjuk, melyik két európai válogatott jut még az eldöntőbe. Svédország Angliával csap össze, igazán érdekes meccs lesz, mindkét csapat számára hatalmas dolog lenne a továbbjutás. A svédek hihetetlen jó csapategységet alkotnak, ez a legnagyobb fegyverük. Anglia átlépte árnyékát, bár továbbra is bennük van szerencsétlenség-faktor, de most úgy tűnik, összeállt valami. Nekem külön tetszik, hogy visszanyúltak az alapokhoz, jó kis ívelgetések és fejesek, imádom (és akkor itt utalnék vissza a megmaradt lúzer-faktorra: a 92. percben egy fejesgóllal egyenlített ellenük Kolumbia).

Nem várok sok gólt, valószínűleg egy gól fog dönteni, ember legyen a talpán, aki megmondja, kinek a javára. Mindkét együttest szívesen látom az elődöntőben.

Este Horvátország játszik a házigazda oroszokkal. A nagy kérdés az, hogy a horvátok visszatalálnak-e a csoportkörös játékukhoz a Dánia elleni drámai továbbjutást követően. Ha igen, akkor hiába a hazai közönség és a spanyolok kiejtése miatti önbizalom, az oroszok nem fogják megállítani a horvát válogatottat. Viszont a dánok ellen mutatott játék, különösen az ottani a második félidő kevés lesz Oroszország ellen.

Azt korábban már leírtam, hogy kinek szurkolok, csak tartanánk már ott!

Július 7., 16:00, Szamara: Svédország—Anglia

Július 7., 20:00, Moszkva: Oroszország—Horvátország

Elődöntők:

Július 10., 20:00, Szentpétervár: Franciaország–Belgium

Július 11., 20:00, Moszkva: A svéd-angol és az orosz-horvát párharcok győztesei

A bronzmeccsre július 14-én szombaton délután négytől, a döntőre 15-én, vasárnap 17 órától kerül sor.