Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Most már aztán el a kezekkel szegény Hollande-tól!

888.hu

2016.11.20. 18:28

Több mint hatvan francia közéleti személyiség, színészek, sportolók, tudósok, gazdasági szakemberek, vállalkozók emeltek szót Francois Hollande szocialista francia államfõ jobb- és baloldalon egyaránt tapasztalható, szerintük méltatlan személyes lejáratása ellen a Le Journal du Dimanche címû vasárnap megjelenõ lapban közzétett írásukban.
PÁRIZS, 18:28

Több mint hatvan francia közéleti személyiség, színészek, sportolók, tudósok, gazdasági szakemberek, vállalkozók emeltek szót Francois Hollande francia államfő jobb- és baloldalon egyaránt tapasztalható, szerintük méltatlan személyes lejáratása ellen a Le Journal du Dimanche című vasárnap megjelenő lapban közzétett írásukban.

Az aláírók között szerepel többek között Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Irene Jacob, Sylvie Testud színésznő, Benjamin Biolay énekes és Raymond Depardon fotóművész, filmrendező.   

A 10 százalék alatti tetszési mutatóval rendelkező és saját táborában is folyamatosan bírált Francois Hollande-nak is "kijár a bármely állampolgárnak és az államfőnek járó tisztelet" - hangsúlyozzák az aláírók az Elég volt az Hollande-gyalázásból című petíciójukban.

Az aláírók szerint

ez a folyamatos rágalmazás a köztársasági intézményrendszert és az elnöki funkciót veszélyezteti".

Úgy vélik, hogy Francois Hollande-ot megválasztása óta folyamatosan lejáratják, és

ez most is tart, annak ellenére, hogy Francois Hollande tökéletesen megtestesíti az államférfit a nemzetközi válságokban és azokban a szörnyű tragédiákban, amelyeken hazánk keresztülment".

Az aláírók felsorolják azokat az intézkedéseket, amelyek szerintük a köztársasági elnök mellett szólnak, egyebek mellett a közoktatásban létrehozott új munkahelyek, a rendőri erők és az igazságügyi dolgozók számának növelése, egyes ágazatokban a nyugdíj lehetősége 60 éves kortól.

Mindezt nem veszik figyelembe, mindezt kiforgatják, elhallgatják, helyette folyamatosan vádaskodnak, aljas hazugságokat terjesztenek róla, sértésekkel illetik"

– vélték az aláírók. "Elítéljük ezt a méltatlan lejáratást" – tették hozzá.

Francois Hollande csak decemberben mondja meg, hogy jelölteti-e magát újra a jövő májusi elnökválasztáson, amelyen a felmérések szerint a baloldalnak nincs esélye a győzelemre. Hollande jelöltsége azonban nem automatikus, miután neki is részt kell vennie januárban a baloldal elnökjelölt-állító választásán, amelyen kormányának volt miniszterei, Benoit Hamon, Arnaud Montebourg és Emmanuel Macron is versenybe szállnak.

Franciaországban évek óta rendszeresek a tüntetések, zavargások. A 2015 ősze óta érvényben lévő és meghosszabbított szükségállapot miatt a rendőrök teljesen kimerültek. A rendőrszakszervezetek többször is tüntettek az embertelen állapotok, a túlhajszoltság és az állandó készenlét miatt. Hollande "meg akarja reformálni" a munka törvénykönyvét is: a munkavállalókat kiszolgáltatottabbá tenné, a munkaidőt megnövelné. A francia gazdaság évek óta stagnál. Az elmúlt egy évben több súlyos terrortámadás is érte az országot, a hatóságok képtelenek voltak megelőzni ezeket. A calais-i dzsungel és a párizsi Sztálingrád metróállomás környéke tökéletes példája annak, hogy a francia kormány nem tud mit kezdeni a migránsokkal. Emellett egyre éleződik a viszony a muszlim bevándorlók és a franciák között – erre utal a nyáron kipattant burkini botrány is. Tovább is van, mondjam még? Az ember innen, Közép-Kelet-Európából úgy láthatja, hogy azért a francia elnököt ért kritikáknak van némi alapjuk.

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére