Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Most Budapesten a sor

Bertha László

2017.02.17. 18:38

Mi lesz veled olimpia?

Mint ismert, a Momentum Mozgalom – saját tájékoztatása szerint – több mint 260 ezer olimpiaellenes aláírást adott le a Fővárosi Választási Irodának a népszavazás kiírása érdekében. Így a labda most Budapest, a budapesti emberek térfelén pattog.

Mivel a főváros pályázott a 2024-es olimpia megrendezésére, valamint Budapesten indítottak aláírásgyűjtést is a pályázattal szemben, ez nem is lehetne másként, hiába jelennek meg hangzatos cikkek a balliberális médiában.

Az olimpia egy fantasztikus lehetőség lenne az ország számára, így magunk is örülnénk, ha beteljesülne sok magyar szurkoló és sportoló álma, hogy Magyarországon, saját hazánkban élhessük át a világ legnagyobb sportesemények minden egyes pillanatát. Azonban azt is látni kell, hogy felborult a korábbi konszenzus, mely az olimpiai pályázatot övezte.

A szocialista-liberális kormányok és városvezetés idején, 2009-ben még maga Demszky Gábor, az SZDSZ-es városvezető írt levelet az akkori miniszterelnöknek, Bajnai Gordonnak az olimpia kapcsán. Demszky a levélben arra sürgette a kormányfőt, hogy mielőbb üssék nyélbe az olimpiai törvényt, hogy Budapest pályázhasson a világjátékokra. A levelet Demszky mellett az MSZP-s Steiner Pál, az SZDSZ-es John Emese, a mostani főpolgármester, Tarlós István, a KDNP-s Bagdy Gábor, az MDF-es Hock Zoltán, valamint a BOM elnöke, Szalay-Berzeviczky Attila is szignózta.

Ezen tény tudtában, mégis hogyan lehetne másképp értelmezni a baloldal jelenlegi politikáját, mint egy árulást a budapesti olimpiával szemben?

Konszenzus hiányában nincs esélye Budapestnek. Ez egy fontos kritérium ugyanis a Nemzetközi Olimpiai Bizottság részéről, amely érthetően azt is prioritásként kezeli, hogy a pályázó országban egyetértés övezze az ötkarikás játékokra való pályázást, hiszen egy esetleges kormányváltással veszélybe kerülhet maga a rendezés is, ahogyan az Görögország esetében is megtörtént.

Ennek következtében Tarlós István nemhiába nyilatkozta azt, hogy főpolgármesterként személy szerint elgondolkodik azon, hogy nem kellene-e visszavonni a pályázatot, mivel az ellenzéki pártok árulást követtek el:

A grundokon anno ilyet nem lehetett megtenni, aki ezzel próbálkozott, elvették az uzsonnáját, és repült a sapkája a fa tetejére.”

Bárcsak még mindig a grundok idejét élnénk…

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére