Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Mit szólnál, ha a Göring-család költözne a szomszédba?

888.hu

2016.05.18. 16:58

A német MDR májusban adott ki egy dokumentumfilmet, amelyben a náci háborús bűnösök leszármazottait kutatták fel. A film címe "A családom, a nácik és én". A dokumentumfilm elkészítése három évig tartott.

Bettina Göring

Bettina Göring jelenleg az új-mexikói Santa Fe-ben él. Õ Hermann Göring leszármazottja, pontosabban a másodunokahúga.

Hermann Göring az első világháború veterán pilótája. Õ alapította a Gestapot, valamint az SS-t és hozta létre az első koncentrációs táborokat a náci Németországban, ahova kezdetben inkább politikai foglyokat zártak be. Õ bízta meg a holokauszt infrastruktúrájának megtervezésével Heidrichet. Irányította az Anglia ellen vívott légiháborút, emellett Birodalmi Fővadászként tetszelgett számtalan nyilvános eseményen. Politikai karrierje során több tucatnyi vezető tisztséget töltött be, a náci rezsim egyik legnagyobb hatalmú figurája volt. Súlyos morfiumfüggőséggel küzdött. A Nürnbergi perben halálra ítélték, de az ítélet végrehajtására nem kerülhetett sor, mert egy ciánkapszula segítségével öngyilkos lett.

A jelenleg 60 éves Bettina Göring gyógynövények termesztésével és eladásával foglalkozik. Õ az egyike a náci vezetők leszármazottainak, aki felfedte, hogy családi nevének súlyos öröksége hogyan befolyásolta életét.

A nő és öccse önként sterilizáltatták magukat.

30 éves voltam amikor elköttettem a petevezetékem, mert attól féltem, hogy ha valaha is gyermekem lesz, akkor egy szörnyet hozok a világra. Hasonlítok Göringre: a szemem, az arcom és a profilom is jobban hasonlít rá, mint egykor a saját lányáé"

– mondta a nő.

Bettina Göring édesapját, Heinzet a nagybátyja fogadta örökbe, mert a szülei meghaltak. Heinz vadászpilóta lett a Luftwaffe-ban, később lelőtték a gépét a Szovjetunió felett. 1952-ben tért vissza Németországba a hadifogolytáborból. Ekkor szembesült azzal, hogy számos családtagja öngyilkosságot követett el, és az összeharácsolt családi vagyonból nem maradt semmi.

Bettina szerint apja – aki 1981-ben halt meg – sosem beszélt a holokausztról vagy a náci rezsimben magasra kapaszkodott rokonról. A nagymama már kevésbé volt kitérő: ő imádta az egykori birodalmi fővadászt.

A Göringhez hasonló emberek – a birodalom vezetői – azt hitték magukról, hogy ők hősök leszármazottai. Pedig nem így volt. Mi viszont háborús bűnös tömeggyilkosok leszármazottai vagyunk."

Katrin Himmler

Katrin Himmler egy izraeli zsidó származású férfihez ment feleségül – a nő az SS főnök Heinrich Himmler másodunokahúga.

Heinrich Himmler: 1923-tól a náci párt tagja, részt vett az úgynevezett sörpuccsban. 1929-től Hitler az SS birodalmi vezetőjévé nevezte ki. 1935-ben átvette a Gestapo irányítását. A rezsim második embere volt. A holokauszt egyik kulcsfigurájaként több millió civil – köztük zsidók és az SS által elkövetett rémtettek miatt még tucatnyi nemzetiségű ártatlan ember – haláláért felelős.

Nem hiszek abban, hogy a gonoszságot örökölni lehet. A nevével élek. Amikor 11 éves voltam, akkor mutatták be a Holokauszt című dokumentumfilm sorozatot Németországban. Emlékszem, hogy az asztalomnál ültem és elsírtam magam, amikor újra és újra meghallottam a saját nevemet – Himmler. Õ volt a modern idők leggonoszabb tömeggyilkosa. Én nem érzem magam bűnösnek"

– mondta Katrin.

Monika Hertwig

A nő a Schindler listája című filmben is főszereplő Amon Göth haláltábor-parancsnok lánya.

Amon Göth: 1931-től a náci párt tagja. 1940 és 1944 között a Waffen-SS tagja. 1942-ben részt vett a lengyelországi gettók véres felszámolásában, 1943-tól kinevezték a plaszówi kényszermunkatábor parancsnokának. Napi rendszerességgel, válogatás nélkül gyilkolt és embereket kínzott meg. Közvetlenül több ezer zsidó haláláért felelős. 1944-ben a Gestapo letartóztatta korrupció vádjával. Túlélte a háborút, tetteiért egy lengyel bíróság előtt kellett felelnie. Akasztása harmadik próbálkozásra sikerült.

A nő a filmben arról beszél, hogy milyen érzés egy olyan ember rokonának lenni, aki "sportból" csecsemőket lőtt le.

Monika Hertwig sosem tudta feldolgozni apja rémtetteit. Amon Göth legalább 500 embert ölt meg saját kezűleg a koncentrációs táborban.

Az erkélyéről szeretett olyan anyákra lövöldözni, akik karjukban tartották csecsemőjüket. Számára a szórakozás az egészben az volt, hogy kiderüljön: meg tud-e ölni két embert egyetlen golyóval. Hogyan lehet megkülönböztetni a tömeggyilkost és az apát? Mennyi bennem a gyilkos és mennyi az ember? Az ilyen kérdések kínoznak leginkább."

Niklas Frank

Niklas Frank a véreskezű lengyel kormányzó, Hans Frank fia.

Hans Frank irányította a Lengyelországban működő koncentrációs táborokat, így komoly felelőssége van 6 millió zsidó megölésében. 1926-tól tagja a náci pártnak, 1933-ban a Német Jogtudományi Akadémia elnöke. 1939-ben kinevezték Lengyelország kormányzójának. 1946-ban halálra ítélték és felakasztották.

Niklas nem szívesen gondol vissza apjára és tetteire.

Élőhalottként éltem az életem a Hitler-fanatikus, seggfej apám miatt"

– mondta Niklas.

A férfi állítása szerint emlékezett egy jelenetre, ahol a szeme láttára megkínoztak egy foglyot, amikor elkísérte apját egy koncentrációs táborba. Hans Frank kormányzó a jelenetet kuncogva nézte végig.

Több sovány férfit felültettek egy megvadult szamár hátára, és az folyamatosan ledobta magáról őket. Mindannyian nagyon erőtlenek voltak és csak lassan tudtak feltápászkodni az esés után. Mindez újra és újra megismétlődött. Közben próbálták egymást biztatni és segíteni abban, hogy fel tudjanak állni a földről. A jelenet után ittam egy nagy pohár kakaót. Ilyen és ehhez hasonló elbaszott jelenetekre emlékszem gyerekkoromból, amikor apám mellett voltam. Néha álmodok a hegyekbe rakott hullákról; a szülőhazám sosem moshatja le magáról ezt a gyalázatot. Ez egy olyan történet, amely a mai napig nem ért véget."

Niklas Frank jelenleg németországi fiataloknak mutatja be apja rémtetteit. Az a célja, hogy a leginkább hátrányos helyzetű, kétségbeesett fiatalokat távol tartsa a neonáci mozgalomtól – hiszen ezekben a körökben tudnak leginkább érvényesülni az ordas eszmék.

Sosem tudtam megszabadulni apám emlékétől. Mélységes szégyenérzettel élem az életem amiatt, amit tett."

Hitler leszármazottai

Adolf Hitlernek nem voltak gyermekei, így egyenes ági leszármazottai sem. Unokaöccse vitte tovább a családi nevet egy darabig: William Patrick Hitler.

William Angliában nőtt fel, majd 1933-ban rokona felemelkedése miatt úgy vélte érdemes visszatérnie Németországba. Számos alkalommal felhasználta nevét ahhoz, hogy zsíros állásokhoz jusson. A diktátor nem kedvelte unokaöccsét, mivel kicsapongó életmódot élt, és többször is megzsarolta Hitlert. Végül 1939-ben az USA-ba ment és ott élt haláláig.

1944-ben Franklin Delano Roosevelt különleges engedélyének birtokában William Patrick az amerikai haditengerészethez csatlakozott. Az USA ki is használta az alkalmat és egy propagandafilmben hirdette, hogy a diktátor unokaöccse is csatlakozott a nácik elleni háborúhoz.

Leszerelése után Stuart-Houstonra változtatta családnevét. 1987-ben halt meg.

Négy gyermeke született, de egyiküknek sem születtek további gyermekei.

Tudomásunk szerint Hitlernek voltak más oldalági rokonai is, akik a mai napig Németországban és Ausztriában élnek, azonban nem hajlandóak nyilvánosság elé lépni és kilétüket képtelenség kideríteni.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére