Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Merkel az unió legnagyobb biztonságpolitikai kockázata

888.hu

2016.11.14. 13:28

Merkel politikai jövõje a migrációtól függ, amiben a török-EU megállapodás kritikus pont. Amennyiben esélyt akar magának a következõ választáson, bármilyen árat meg kell adjon életben tartásáért, és bármit meg kell tegyen, hogy elterelje a figyelmet a migrációról. Zsarolható és kétségbeesett, ez pedig egyre komolyabb biztonságpolitikai kockázat Európának.

A nem működő megállapodások mestere

Egyre bizonyosabbá válik, hogy Merkel politikai tehetségének legerősebb pontja a nem működő, de nagyívűnek látszó megállapodások összehozása.

Ukrajnát bepalizta, hogy közelebb hozza az EU-hoz. Eredmény: Ukrajna jó részének orosz kézre kerülése, értelmezhető EU deal nélkül, egy összeomlás szélére sodródott, polgárháborúba keveredett ország, amelyről néhány havonta felröppen a hír – mint éppen most –, hogy biztos csődbe megy.

Görögország: 10 évnyi magyar EU-s támogatás sokszorosáért tető alá hozott egyezség, a görög helyzet javulásának reménye nélkül, újabb és újabb krízisekkel. Ráadásul az EU menekülttáborrá változtatta az országot, amitől egyes részei teljes káoszba, törvényenkívüliségbe sodródtak, ahol képtelenek fenntartani a rendet. Az ország egyre több tekintetben egy harmadik világbeli ország képét mutatja.

Törökország: Kétségbeesett ígérgetés és rengeteg pénz azért, hogy átmenetileg fellélegezzen Merkel a tartományi választások előtt. Olyan egyezség, aminek esetleges megvalósulása – a török vízummentesség megadása – a népvándorlással összemérhető szintű kárt okozna az EU-nak. A törökök szabad kezet kaptak tőle, aminek keretében összehozták az orosz békülést, Szíria egy részének elfoglalását, a kurd csapatok támadását és egy kellemes puccsot, annak leverésével és tisztogatásokkal együtt.

Az EU nem bír ki még egy migrációs hullámot

Törökország és ideiglenes barátja Oroszország bármikor súlyos válságba sodorhatja az EU-t. Ehhez elég a török-EU megállapodás felmondása és a migránsok ráeresztése Európára. Egy ilyen újabb hullámot nem bírna ki az EU. Az országok közötti feszültségek durván kiéleződnének. Újabb kerítések épülnének, egyre közelebb kerülne a fegyverhasználat a határokon és Görögországot végleg elfelejthetnék. A migráció által érintett országok saját kezükbe vennék határaik védelmét, az EU mint tagjait megvédeni képes egységes hatalom álma nagyon messzire kerülne.

Az egyetlen előny az lehetne, hogy Merkel menne a politikai süllyesztőbe. A migrációellenes erők mindenhol tarolnának. Erdogan ravasz gyerek és ezt tudja, Putyin még ravaszabb és ő is tudja. Erdogan jófiú volt egy ideig, mert el kellett foglalnia Szíria egy részét, meg kellett a puccsal küzdenie, ki kellett takarítania ellenfeleit a közéletből és az életből. Ezek már megvannak, újrakezdődhet az EU szívatása. Olyan alkupozícióban van, amin ő nem veszíthet. Amennyiben Merkel tovább folytatja az oroszellenesség élezését, azzal csak sietteti az ügyet, mert az oroszok immár a törököket is az EU zsarolására használhatják. Meg is teszik, ha az érdek és a helyzet úgy hozza. A szerencsénk, hogy Erdogan nem az EU szétverésében, hanem megfejésében érdekelt. Nemcsak pénzbeli, hanem politikai értelemben is. Támogatást, engedmények és engedélyek zűrös tervei megvalósításhoz, ez sokkal fontosabb neki. A Mutti pedig fizetni fog minden területen.

Merkel zsarolható, ezért mennie kell

Amikor egy politikus olyan helyzetbe kerül, hogy sorsa külső erőktől függ, akkor alkalmatlanná válik a vezetésre. Merkel sorsa a török és az oroszok kezében van. A törökök bármit kérhetnek tőle, de ő nyíltan szinte semmit sem adhat nekik. Az EU közvéleménye nem fogad el további engedményeket. Erdogan azonban valószínűleg nem is a nyilvánosságnak szánt kérdésekkel fog előállni. A Mutti zsarolható, rajta keresztül pedig egész Európa. Merkel mama komoly biztonságpolitikai kockázattá vált Európa számára. Nem alkalmas ezeknek a tárgyalásoknak a vezetésére vagy azokban való részvételre, mert személyes érintettsége miatt mindent meg kell adjon, amit kérnek. Ausztria már felismerte ezt a helyzetet és egyre gyakrabban hangoztatja, hogy az EU-nak magának kell kezébe vennie határai védelmét, nem szabad Törökországtól függeni. Merkel azonban erre a váltásra nem alkalmas, nem állhat hirtelen azok oldalára, akik nagyobb erőt mutatnának, akik elrettentéssel védenék meg az EU-t. Merkel engedni fog, Merkel titkos alkut köt Erdogannal, amiben Európa érdekeivel ellentétes engedményeket tesz neki. Más eszköze nincs. Merkel túl nagy kockázat Európának, mennie kell.

De ki mozdítja el?

A helyzet rendkívül bonyolult, mert Merkelt elmozdítani az EU politika nem tudja, azt csak a német nép teheti meg. A veszélyt azonban sokkal inkább jelenti az EU egészére, mint magukra a németekre. Merkel Európa nevében tesz majd engedményeket Erdogannak, nem a németekében. Az EU mégsem szólhat bele ebbe, a Mutti mindannyiunk nevében tárgyal majd Erdogannal, de csak saját politikai karrierje lebeg a szeme előtt. Nem engedi át a kormányrudat olyanoknak, akik képesek lennének Erdogannal nem kiszolgáltatottan, hanem az erő pozíciójából tárgyalni, akik képesek lennének Erdogan kegyei nélkül is megvédeni az EU-t.

Igazi csapdahelyzetben van Európa, amibe a Mutti lavírozott bele bennünket. Amennyiben felmondják a török megállapodást és megindul a migrációs roham, Európa komoly bajba kerül, de megszabadul Merkeltől. Amennyiben viszont a Merkel mama elárulja az EU érdekeit és titkos engedményeket tesz, nem lesz ugyan migrációs roham, de marad Merkel a nyakunkon. Ezt a gordiuszi csomót nehéz lesz átvágni. Senki nem teheti meg, csak a német nép a következő választásokon, ha viszont ott az EU ellenes erők nyernek, akkor újabb csapda áll elő, mert ők akár a kilépést is felvethetik, ami az EU végét jelentené. Az egyetlen jó megoldás Merkel párton belüli leváltása lenne, amire nincs esély. Igazából valódi és jó megoldás nincs.  

Bármit is mondjanak az EU vezetői, ebben a helyzetben, sajnos egyre fontosabbá válik, hogy a tagországok egyéni stratégiát és védelmet alakítsanak ki. Ennek elítélésére csak akkor lenne Brüsszelnek politikai és erkölcsi alapja, ha képes lenne normális védelmet garantálni.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére