Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Mélyen hallgatnak Kiss László tettestársai

Horváth József György

2016.05.12. 20:28

Bár nem segít sokat a megítélésén, Kiss László szerdán bocsánatot kért 55 évvel ezelõtt megerõszakolt áldozatától. Felmerül a kérdés, hogy Kiss tettestársai, Lantos László és Várszegi Lajos vajon miért hallgatnak? Miért nem kérnek bocsánatot a többiek is, a büntetésüket csak részben letöltõ szexuális bûnözõk?

Kiss László a tegnapi nap folyamán bocsánatot kért 55 évvel ezelőtt megerőszakolt áldozatától, a ma 73 éves Takáts Zsuzsannától. Kiss színpadias bocsánatkérését az RTL követte nyomon, a volt szövetségi kapitány mellett Gyárfás Tamás, a Magyar Úszó Szövetség elnöke és Hargitay András jelenlegi úszókapitány is bocsánatot kért.

Annak ellenére, hogy az elmúlt pár hónapban Kiss László és a magyar újságírás "jeles képviselői" is többször halottnak, könnyű vérű nőcskének, helyenként kurvának titulálták Zsuzsannát, az asszony mégis elfogadta Kiss bocsánatkérését. Vezér Mihály, Százhalombatta polgármestere az úszóedző felhatalmazása alapján szerdán közölte: Kiss László ügyvédek jelenlétében szerda délelőtt találkozott Budapesten az asszonnyal, akitől bocsánatot kért, és "bocsánatot is kapott". Szerdától a százhalombattai uszoda már nem viseli Kiss László nevét, a város törölte a volt úszókapitány díszpolgári kitüntetését is.

Kiss Lászlóra rendesen rájár a rúd, meg is érdemli, és a bocsánatkérés sem menti fel 55 évvel ezelőtti bűntettei alól, ugyanis nem csak Zsuzsannával szemben követett el nemi erőszakot. Bűnös még Gyárfás Tamás és az egész Úszó Szövetség, akiknek tudomása volt Kiss előéletéről, mégis kiálltak mellette a bizottság ülésén április 6-án. A volt szövetségi kapitányt fürdető Aczél Endrét és Bayer Zsoltot is megemlíthetjük, mert míg az egyik "ribancozott" és hazugozott, addig a másik könnyek között, nagy nemzeti pátosszal próbálta cáfolni a Kiss ellen felhozott vádakat.

Méltatlanul kevés szó esik azonban Kiss tettestársairól, Lantos Lászlóról és Várszegi Lajosról, akik ugyanolyan bűnösek, mint a volt úszókapitány. Róluk semmit se hallani. Se bocsánatkérés, se semmi. Egyedül Lantos László felesége, az olimpiai bronzérmes tornász, Ducza Anikó szólalt meg a napokban. Lantos neje elmondása szerint tudott a történtekről, de most is azt állítja, hogy Takáts Zsuzsa nem mond mindenben igazat.

47 éve vagyok ennek az embernek a felesége, akinek azt mondhatom csak, hogy minden nőnek, mindenkinek aki a világon van, ilyen férjet és ilyen apát kívánok”

– nyilatkozta a Tényeknek Ducza.

Lantos Lászlóról érdemes tudni, hogy ő volt az, aki az akkor 18 éves áldozatot - Takáts Zsuzsannát - az uszoda területén álló szolgálati lakásába csalta, majd ott elsőként megerőszakolta.

Lantos László 1938. december 4-én született Békéscsabán. Többszörös magyar bajnok úszó. 1958-ban a Szegedi EAC, 1959-től 1961-ig  az FTC, 1962 és 1965 között pedig a Bp. Spartacus sportolója volt. Az 1960-as római olimpián 100 m-es gyorsúszásban, 4x200 m-es gyorsúszásban és 4x100 m-es vegyesúszásban szerepelt. 1958 és 1961 között volt a válogatott keret tagja.

A Takáts Zsuzsanna ellen elkövetett csoportos nemi erőszak '61 júliusában történt, a sportolókat ez év október 12-én helyezték előzetes letartóztatásba. Lantos 4 év letöltendőt kapott, melyet 3 év 2 hónapra enyhítettek, de így is, ha '62-től már a Spartacus úszója volt, akkor pár hónapnál többet biztosan nem ülhetett, és valószínűleg Kisshez hasonlóan politikai közbenjárással hozták ki a bötrönből, és rejtették el a Spartacusban.

Lantos sporttól való visszavonulása után a civil életben sportújságíróként és úszóedzőként is dolgozott. Sportújságíróként 1986-ig a Népsport munkatársa, 1990 és 1994 között a Pesti Hírlap rovatvezetője volt. Sportvezetőként 1987 és 1989 között a Budapest Honvéd vívószakosztályának (WTF, úszóként?) vezetője volt.

Lantos László neve a mai napig szerepel azon a 2005. december 9-én felavatásra került márványtáblán a Szegedi Városi Sportuszoda bejáratánál, melyet a város úszó és vízilabdázó sportcsillagainak állított emlékül a szegedi sportegyesület.

Kérdés, hogy ha Kiss Lászlót jogosan megfosztották százhalombattai díszpolgárságától, nevét pedig levették a város sportuszodájának homlokzatáról, akkor a hozzá hasonlóan bűnös Lantos László neve szerepelhet-e a szegedi úszó büszkeségek tábláján? Mondjátok el véleményeteket és mondjatok ítéletet felette. Szavazás a cikk legalján!

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére