Megsemmisítõ vereséget mértek a Fradira

2016.04.09. 19:37

A nõi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntõjének visszavágóján a Gyõr 40-23-as gyõzelmet aratott a Ferencváros felett. Ezzel kettõs gyõzelemmel, 71-41-es összesítéssel jutott a Final Fourba.

Szárnyal a Győr női kézilabda-csapata. A Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a kisalföldi együttes már az első mérkőzésen is komoly verést mért a Ferencvárosra (31-18). Az összecsapás után Elek Gábor, az FTC vezetőedzője elnézést kért saját közönségétől a csúfos vereségért. A fővárosi együttesnél fogadkoztak, hogy a visszavágó más mérkőzés lesz.

Valóban más lett, olyanabb lett! A Győr már-már földöntúli teljesítményt nyújtott, egy percig nem engedte kibontakozni vendégeit. A védekezés is jól működött, támadásban pedig kis túlzással akkor dobtak gólt, amikor akartak.

A Ferencvárosnál 20 perc után lehetett érezni, hogy gyakorlatilag összeesett a csapat. Nem feledhetjük, hogy a magyar bajnokról beszélünk!

A Győr 40-23-as diadala még ebben az arányban is teljesen megérdemelt. Még a Elek Gábor is azt nyilatkozta a mérkőzés után, hogy a mai napon minden csapat kikapott volna Görbiczéktől. Jó alap ahhoz, hogy bizakodjunk egy picit, mert ha az ETO képes tartani ezt a formáját, akkor nehéz elképzelni, hogy nem a magyar alakulat nyeri a Bajnokok Ligáját.

NÕI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTÕ, VISSZAVÁGÓ

GYÕR–FTC 40–23 (22–10)

GYÕR: Grimsbö – Orbán Adrienn 1, H. Löke 7, Broch 5, E. Amorim 4, Groot 2, Kovacsics 5.

Csere: Kiss É. (kapus), Hársfalvi 1, Görbicz 4 (2), Knedlíková 4, Alstad 1, Lakatos 1, Sulland 5 (4).

Edző: Ambros Martín

FTC: Szikora – Kovacsicz, Hornyák D. 6, Szucsánszki 4, Szamoránsky P. 2, Zácsik 4, Schatzl.

Csere: Tomasevics (kapus), Mészáros R., Szekerczés, Lukács V. 5, Szarka A. 2, Cifra, Háfra.

Edző: Elek Gábor

Továbbjutott: a Győri Audi ETO, kettős győzelemmel 71–41-es összesítéssel.