Még egyszer Lukácsi Katalinról
2017. július 12. 13:58
Miről is van szó? Erről.
Türelmetlen olvasóknak summázva: írásomban bíráltam Lukácsi Katalin volt KDNP-tagot, és ez néhány volt és jelenlegi barátjának nem tetszett.
Időben elsőként az LMP fürge Ungár Péterje jelentkezett. Neki régóta a bögyében vagyok: nem tetszik neki, hogy nem tetszik nekem Jeszenszky Géza világképe. Személyeskedő, gyűlölködő írásáról, amelyben többek között megpendíti, hogy a magamfajták „előbb-utóbb csak kivesznek ebből az országból”, igazából szót sem szabadna vesztegetni. Ungár Péterrel nem az a baj, hogy pimasz, hogy nem érvel, hanem, hogy valami frusztráció folytán (vajon, miért is?) zsigeri gyűlöletet érez a magyar jobboldal ellen. Ezt kellene gyógyítgatnia, nem pedig az én újságírói nevemen töprengenie („Szentesi Zöldi László, aki egy jó évtizedig azt sem tudta eldönteni mi a neve”). Az én nevemmel ugyanis semmi baj. Büszkén viselem: kipróbált név, igazi név. Úgy jó, ahogy van.
A másik hozzászóló, Kardos Gábor a jelek szerint félreértett, így nem csoda, hogy a 888.hu-n írott publicisztikámat apokaliptikus vízióvá növesztette. A Lukácsi Katalin nem létezik kitételből arra a következtetésre jutni, hogy én nem akarom Lukácsi Katalin létezését, vagyis – fűzöm tovább a szerző gondolatmenetét – valamiféle gyilkosságra buzdítok, egyrészt orbitális hazugság, másrészt a politikai rögeszmegyártás újabb jeles példája.
Olvassák már el újra a cikkemet! Ezt írom: „Lukácsi Katalin ugyanis, közéleti értelemben véve: nem létezik. Nincs.”
Aki tud magyarul, megérti: szerintem Lukácsi Katalin közéleti értelemben nincs, nem létezik. Ha jobban tetszik: nem tényező. Nem számít. Hogyan mondjam, hogy biztosan megértsék? A cikk ominózus mondata erről szól, nem pedig arról, amit Kardos belemagyarázott. Készséggel elismerem, hogy a címadásból már kimaradt a közéleti kifejezés, de éppen ezért kéretik az egész cikket elolvasni.
Sem hülye, sem gyilkos nem vagyok. „Verbális fasiszta” sem. Nem akarom meggyilkolni Lukácsi Katalint. Huh, kimondtam.
Játszhatjuk persze, a köteles beszéd és a hordót a zsidónak (szónoknak) típusú nyelvi kirakósokat, ezeket a közéletünket megbénító szemantikai seggrepacsikat, csak éppen ezeknek semmi értelmük, azonkívül méltatlanok mindannyiunkhoz.
Végezetül köszönöm a 888.hu-nak, hogy mostani összegzésemet közölte. A Mandiner, amely egész nap pergette a cikkemtől elhatárolódó szerzőket – e sorok írásakor – lassan huszonnégy órája nem közli rövid észrevételeimet. Na, ez a botrány, nem Lukácsi Katalin politikai szüzessége. Egész nap hangulatot gerjeszteni ellenem, majd nem közölni a válaszomat – ilyesmire anno egy közepesen fejlett üzemi lapnál sem kerülhetett volna sor. Nem baj, legalább tisztán látunk Mandiner-ügyben is. Köszönöm, Gellért! Köszönöm, kollégák!
OLVASTAD MÁR?
Egykettőre eljuthatnak a britek oda, hogy már nem csak nők lehetnek anyák
Nem csak Franciaország sziporkázik a maga szülő 1 és szülő 2 megnevezéseivel. A briteknél könnyen lehet, hogy jogi szempontból már nem csak nők válhatnak anyává.
A csoportos nemi erőszakot elkövető 22 éves szíriai migránst kiskorúként kezelik a német bíróságon
A Baden-Württemberg tartománybeli Freiburgban 2018. október 14-re virradó éjjel csoportosan megerőszakoltak egy 18 éves német lányt. Az tettesek közül heten szíriai migránsok voltak. A 22 éves elsőrendű gyanúsítottat kiskorúként fogják kezelni a német bíróságon, mivel a bűntény elkövetésekor még nem számított nagykorúnak.
"Bud Spencer egy jóságos óriás volt, aki szerette a magyarokat"
Nemsokára a mozikba kerül a "Piedone nyomában" című, Bud Spencer életét feldolgozó portréfilm. Ez alkalomból beszélgettünk Király Leventével, a film rendezőjével, hogy rávilágítsunk pár dologra: milyen ember is volt Bud Spencer, azaz Carlo Pedersoli a magánéletében, hogyan viszonyult családjához, a magyarokhoz és a kereszténységhez.
Van egy komoly mulasztása a Magyar Tudományos Akadémiának, amiről mélyen hallgat
Az ellenzéki sajtó tele van az MTA működését átláthatóbbá tenni akaró kormányzati szándék elleni politikai sivalkodással. A ballib megmondóemberek reggeltől estig a tudomány szabadságát féltik a Fidesz képzeletbeli diktatúrájától, miközben viszont arról mélyen hallgatnak, hogy a valóságban az MTA tevékenysége teljesen átláthatatlan, nem utolsósorban azért, mert az Akadémia évtizedek óta nem hajlandó kommunikálni semmit a tevékenységéről a közvélemény felé.
Szijjártó: Sorost a víziója miatt kritizálja a magyar kormány
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Jerusalem Post című izraeli lapnak nyilatkozva elmondta, hogy a magyar kormánynak Soros György nézeteivel van problémája, nem pedig a milliárdos származásával.
Egész úton hazafelé azon gondolkodám: miként fogom szólítani rég nem látott szülő kettőm | VIDEÓ
Újbeszél nyelven szavaltuk el a legszebb magyar verseinket.
Miért fáj az Indexnek, ha muszlim migránsok helyett magyarokon segítünk?
Hatalmas sivalkodásba kezdtek az idegenszívű propagandagyárak amiatt, mert a kormány - a magyar honosítási törvényekkel összhangban - venezuelai magyaroknak nyújtott segítséget.