Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Már az osztrákok is látják a migránsveszélyt

Bokor Gábor

2016.07.14. 19:28

Pintér Sándor és Simicskó István Wolfgang Sobotka osztrák belügyminiszterrel és Hans Peter Doskozil osztrák védelmi- és sportminiszterrel tárgyalt Röszkén az illegális bevándorlásról.
RÖSZKE, 19:28

Pintér Sándor és Simicskó István Wolfgang Sobotka osztrák belügyminiszterrel és Hans Peter Doskozil osztrák védelmi- és sportminiszterrel tárgyalt Röszkén az illegális bevándorlásról.

Pintér Sándor a tárgyalást követő sajtótájékoztatón elmondta, hogy Magyarország a külső határok védelme érdekében új törvényeket hozott.

Az egyik legfontosabb az úgynevezett mélységi határellenőrzés, melynek köszönhetően a határ nyolc kilométeres sávjában az elfogott migránsokat a határon túlra vezetik és a tranzitzóna felé navigálják, hogy ott beadhassák menedékkérelmüket. A belügyminiszter szerint a megbeszélések központi témája az volt, hogy miként tud Ausztria segítséget nyújtani a határvédelem új szervezeti rendjéhez. 

Simicskó István honvédelmi miniszter elmondta, a tárgyalás fő témája az volt, hogy Ausztria milyen konkrét katonai segítséget tud adni a magyar-szerb határ védelméhez, miként tud az osztrák haderő a magyar honvédséggel és rendőrséggel együttműködni. 

A magyar honvédség nyitott arra, hogy fogadja a felkészített osztrák erőket, bármilyen műszaki, technikai, felderítő tevékenységgel segítsék is a munkát. Az elmúlt hónapokban ezen a területen komoly tapasztalatot szerzett a magyar honvédség, hiszen a visegrádi országokból már érkeztek hasonló céllal erők."

– mondta Simicskó István.

Wolfgang Sobotka szerint az unió külső határainak biztosítása mindkét ország, sőt az egész Európai Unió érdeke. Ausztria húsz rendőrrel támogatja magyar kollégák munkáját, a Frontex, az EU határvédelmi ügynökségének keretein belül.

Ausztria üdvözli, hogy a Frontex mandátumát harmadik országokra is ki lehet terjeszteni, ugyanakkor az ezerötszáz fős szervezet önmagában nem képes garantálni a külső határok védelmét. Központi kérdés, hogy a visszajuttatás, a kitoloncolás miként lesz lehetséges."

– mondta az osztrák belügyminiszter.

A politikus kiemelte, a július elején bevezetett, az Ausztria által is támogatott magyar intézkedéseknek köszönhetően, az illegálisan érkezők nem juthatnak el az ország belsejébe, így végeredményben az osztrák határhoz sem.

A dublini rendszer jelenlegi formájában nem működik hatékonyan, ekkora létszámmal már nem tud mit kezdeni. A külső határon lévő országok nem képesek a menekültügyi eljárások elvégzésére - mondta a miniszter, hozzátéve: Ausztria sem tudna évente 400-500 ezer menekültkérelmet feldolgozni. Éppen ezért más megoldást kell találni, például az idegenrendészeti visszatoloncolások esetében a dublini rendszeren kívüli eljárásrendet kidolgozva."

 – jelentette ki Hans Peter Doskozil, osztrák védelmi miniszter. 

Pintér János tárgyalásokat folytatott továbbá Nebojsa Stefanovic szerb belügyminiszterrel,. A vele folytatott megbeszélés után a magyar miniszter bejelentette, vizsgálják, hogy Magyarország miként tud segíteni déli szomszédjának abban, hogy minél kevesebb migráns jusson át illegálisan a határokon. Az sem elképzelhetetlen, hogy akár már augusztustól magyar rendőrök segédkeznek szerb kollégáinak a macedón és a bolgár határ őrzésében. 

A legnagyobb kibocsátó országokat meg kell győzni arról, hogy tegyenek eleget a visszafogadási egyezményeknek. A határokat a lehető legdélebben kell megvédeni, a bolgár-török, a bolgár-görög vagy a macedón-görög szakaszon. Ez utóbbiban magyar és szerb rendőrök is sokat segítettek. Szerbia egyedül ezt a problémát nem tudja megoldani, de kész részt venni minden nemzetközi együttműködésbe."

– mondta a szerb miniszter, aki egyben köszönetet mondott a felajánlott magyar rendőri segítségért. 

Lázár János a mai kormányinfón elmondta, várhatóan július 26-án Budapestre látogat Christian Kern osztrák kancellár, aki Orbán Viktor miniszterelnök meghívására érkezik. 

A látogatás célja új fejezet nyitása a magyar-osztrák kapcsolatokban. A tárgyalások fontos kérdése lesz a bevándorlás, emellett a két ország közötti gazdasági együttműködés megerősítésére is sort kerítenek."

–  fogalmazott Lázár János. 

(MTI) 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére