Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Már a franciák szerint is szükség van egy közös hadseregre

888.hu

2016.09.14. 11:08

Európának új korszakra van szüksége védelmének megszervezése és finanszírozása terén - hangoztatta Francois Hollande francia elnök Bukarestben kedden, miután román kollégájával, Klaus Johannisszal tárgyalt.
BUKAREST, 11:08

Európának új korszakra van szüksége védelmének megszervezése és finanszírozása terén – hangoztatta Francois Hollande francia elnök Bukarestben kedden, miután román kollégájával, Klaus Johannisszal tárgyalt.

A közös európai hadsereg létrehozásának a gondolatát Orbán Viktor is felvetette az idei tusványosi előadásában. A magyar miniszterelnök után a V4-ek és a franciák is egyre többször beszélnek a NATO mellett működő európai hadseregről. Lassan már a brüsszeli bürokraták is belátják, hogy szükség van európai hadseregre, hiszen a brüsszeli közleményekben egyre többször fordul elő a kifejezés. 

Hollande Romániába látogatva kifejtette: a terrorizmus elleni küzdelem új, közös védelmi rendszert követel az európaiaktól, a pozsonyi csúcsértekezleten pedig az uniós vezetőknek megoldást kell találniuk az Európai Unió külső határainak védelmére.

Kijelentette, hogy Európában Franciaországnak van a legnagyobb védelmi költségvetése, de szerinte másoknak is növelniük kell védelmi kiadásaikat, hozzá kell járulniuk Európa védelméhez. Rámutatott, Európa nem azért egyesült, hogy „mindenki megtalálja a közös költségvetésében a kedvére való részt”, hanem azért, mert tagállamainak közös értékei és célkitűzései vannak, ezért az unió biztonságát is együttes erőfeszítéssel kell megteremteniük.

Hollande egy közös európai haderő, illetve közös európai hadiipar kialakítása mellett érvelt Bukarestben, amely képes szavatolni a schengeni övezetben, illetve az unió határain belül élők biztonságát, anélkül, hogy valamilyen külső erő beavatkozására várna.

 

Klaus Johannis ismertette, hogy Románia támogatja az európai haderő felállításáról szóló francia-német kezdeményezést, amely szerinte nem a konkurenciája vagy a helyettesítője lesz a NATO-nak, hanem az észak-atlanti szövetség és az EU tevékenysége közötti „összefonódás” eredménye, amely mindkét fél számára előnyös. Németország egyelőre hallani sem akar a közös európai hadsereg felállításáról. 

A román elnök meglepő érveket talált Hollande kezdeményezésének a támogatására:

Romániának latin gyökerei vannak, és frankofon (francia nyelvű) ország, így mindenben partnerei lesznek Franciaországnak.

Hollande személyében csaknem két évtized után először érkezett francia államfő hivatalos állami látogatásra Romániába.

(Adevarul, Agerpres)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére