Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Magyarország válhat a konzervatív ellenállás szimbólumává

Nagy Gábor

2017.06.19. 20:58

Egy neves kanadai think tank, a Global Research elemzése úgy véli: a migrációt ellenzõ országokra kivetendõ szankciók az Unió széteséséhez vezethetnek.
Egy neves kanadai think tank, a Global Research elemzése úgy véli: a migrációt ellenző országokra kivetendő szankciók az Unió széteséséhez vezethetnek.
 
A cikk apropója az a június 13-i brüsszeli döntés, mely szerint az EB kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország, Lengyelország és Csehország ellen, amiért azok nem hajtják végre a kötelező uniós menekültkvóták felállításáról szóló korábbi döntést.
 

A szerző, Andrew Korybko kiemeli, hogy hazánk immár két éve kezdeményező és vezető szerepet tölt be a visegrádi négyek migránspolitikájában.

Sőt, egyetértés van a V4-ek között a tekintetben is, hogy sem Prága, sem Pozsony, sem Varsó, sem pedig Budapest nem kívánja elfogadni a Brüsszel által kényszerített kötelező kvótát. A cikk hozzáteszi: hazánk sikeréhez hozzájárul az is, hogy a negyvenmilliós Lengyelország is a józan ész oldalán áll, mellyel együtt jóval nagyobb érdekérvényesítésre képes Budapest. Korybko úgy véli:

eredménytelen az a fajta hadjárat, melyet a fősodratú liberális média folytat Magyarország és Lengyelország ellen." 

Mint írja, a "fasiszta" és az ehhez hasonló címkék hatástalanok Budapest és Varsó ellen, mivel az állampolgárok többsége támogatja a nemzeti kormányok intézkedéseit, hazánk esetében például a déli határra felépített védelmi rendszert. Korybko úgy véli:

Magyarország válhat a multikulturalizmust piedesztálra emelő európai elittel szembeni konzervatív ellenállás szimbólumává."

Az, hogy az Európai Unió három tagállamának szankcionálására törekszik, jól mutatja: olyan politikai polgárháború zajlik Brüsszel falain belül, amely több szempontból végzetes lehet saját jövőjére nézve. Például: a szerző által felvázolt két tábor – a centralizációt célként kitűző, migránsbarát brüsszeli és a nemzeti szuverenitást őrző visegrádi – egymástól teljesen ellentétes irányba akarja megreformálni az EU-t. A cikk szerint a brüsszeli álláspont mögött egyértelműen az állhat, hogy az Európai Unió a Brexit után mindent meg akar tenni a szorosabb központosítás érdekében. A visegrádi négyek viszont épp az ellen küzdenek, hogy Brüsszelhez még több döntési jogosítvány kerüljön. Mondjuk a migráció kapcsán.

A kérdés immár csak az: melyik oldalnak sikerül keresztül vinnie saját reformjait, ha erre van még egyáltalán valamilyen esély a közeljövőben.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére