A jól játszó magyar válogatott a hajrában bukta el a mérkõzést Svájc ellen

2016.10.07. 20:35

Élőben közvetítettük a magyar labdarúgó–válogatott vb-selejtezőjét. A magyar csapat kétszer egyenlített, de végül kikapott Svájctól, így egy ponttal áll csoportjában két összecsapás után.

Magyarország – Svájc 2–3 (0–0)

Gólszerző: Szalai (53.p, 72.p) ill. Seferovic (51.p), Rodriguez (67.p), Stocker (89.p)

Hétfőn újabb mérkőzés vár a válogatottra Lettország ellen, ahol javíthat.

Vége a mérkőzésnek! A magyar válogatott sokkal jobban játszott Svájc ellen, mint korábban a feröeri csapat ellen, de kikapott a jobb erőkből álló vendégektől. Nem érdemelt vereséget a magyar nemzeti csapat! Egy kiszámítható szituációban kaptuk a meccset eldöntő gólt, kár érte.

A csoport másik két mérkőzésén:

Portugália – Andorra 6–0

Lettország – Feröer-szigetek 0–2

A csoport állása két forduló után:

92. perc: sárga

Behrami kapta.

91. perc

Keveredést követően Kádár kerül helyzetbe, 10 méteres lövésébe belevetődnek és szögletre pattan a labda.

89. perc: svájci gól

Liechtsteiner nagy bedobását megcsúsztatják, a hosszún a most beállt Stocker érkezik és Lang lábát érintve lő a kapuba

88. perc: csere

Mehmedi helyett Stocker

86. perc: csere

A két gólt szerző Szalai helyett Nikolics lép pályára.

81. perc

Dzsudzsák szabadrúgása megint fölé megy, most 27 méterről. Utána svájci csere: Shaqiri helyett Fernandes.

Az Eb magyar-portugál mérkőzését idézi most az összecsapás.

77. perc

Stieber kapott egy jó labdát a baloldalon, laposan belőtte középre a labdát, amelyről centikkel maradt le a védők mellett becsúszó Németh.

76. perc: csere

Kleinheisler helyett Németh Krisztián.

73. perc: csere

Seferovic helyett Derdiyok a svájciaknál.

72. perc: magyar gól!!!!!

Dzsudzsák ível Stieberhez, aki a baloldalon nagy nehezen bekanalazza a labdát az ötösön belülre, ahol Szalai robban be és a kapuba stukkol!

Portugália is lő egy gólt, már 5–0-ra vezet Andorra ellen. Sőt, a Feröer-szigetek válogatottja is betalált, már 2–0-ra vezet Lettországban.

67. perc: svájci gól

Rodriguez kap labdát a baloldalon, és 12 méterről kapásból a hosszú alsóba lő!

66. perc

30 méterről Dzsudzsák lőhet egy szabadrúgást, de egy méterrel fölé ment.

Bő egy óra telt el a mérkőzésből és az utóbbi percekben többet van nálunk a labda.

Portugália közben már 4–0-ra vezet Andorra ellen. Ronaldo harmadik gólját szerezte.

56. perc

Dzemaili lő 22 méterről, de gyengén és mellé is.

53. perc: magyar gól!!!!!!

18 méterről Kleinheisler lő, de csak a kapufát találja el. A kipattanóra viszont Szalai érkezik és közelről a kapuba passzol!

51. perc: svájci gól

Shaqiri kap egy szép labdát, amivel Gulácsival szembe kerül, de lövését védi a magyar kapus. A labda sajnos Seferovic elé kerül, aki viszont nem hibázik, a rövid felsőbe tüzel.

50. perc

Egy szép támadás után Stieber lő 16 méterről, de nem elég erősen és kicsit középre, így Sommer véd. Ez volt az első kapura tartó lövés

46. perc

Egyik oldalon sincs csere, folytatódik a mérkőzés-

Félidei eredmények csoportunk másik két mérkőzésén:

Portugália – Andorra 3–0

Lettország – Feröer-szigetek 0–1

Vége az első félidőnek! Nagyon jó iramú a mérkőzés és a magyar válogatott egyáltalán nem játszik alárendelt szerepet. Egy igazán nagy helyzet volt, azt a vendégek alakították ki, de játékban nem tudtak fölénk nőni.

3 perc van hátra a félidőből. A magyar válogatott nagyon fegyelmezetten játszik, de nem tud veszélyes helyzetet teremteni. Közben Shaqiri ment el a baloldalon, beadását Dzemaili csúsztatta meg, de messze kapu mellé ment a labda.

A mérkőzésnek ebben a szakaszában többet birtokolja a labdát Svájc és sokat tartózkodik a kapunk előtt.

32. perc

Kádár adott be a baloldalról, de Sommer lehúzta a labdát Szalai elől.

27. perc

Óriási svájci helyzet. Szöglet után Schar fejelt, majd Dzemaili is próbálkozott. Előbbit Gulácsi védte, utóbbit Stieber fejelte ki a gólvonalról.

Összehasonlíthatatlan a magyar válogatott teljesítménye azzal, amit a feröeri válogatott ellen nyújtott. Egy jó csapat ellen jól játszanak Kádárék.

Csoportunkban egy másik pályán: Lettországban 1-0-ra vezet a Feröer-szigetek válogatottja. Nattestad szerezte a gólt.

18. perc

Egy kapu előtti keveredés után Szalai fejelt kapura 8 méterről, de fél métert tévesztett.

15 perc telt el és kezdik átvenni a játék irányítását a vendégek. A kapuk eddig nem forogtak veszélyben.

Bátran és jól játszik eddig a magyar válogatott!

9. perc

Dzsudzsák jobboldali szabadrúgása után a védők kifejelték a labdát, amelyet Kleinheisler azonnal visszalőtt, de blokkolták a lövést.

A várakozással ellentétben többet van nálunk a labda, de a svájci támadások sok veszélyt rejtenek, nagyon gyorsan fejlődnek fel és érnek a kapunk elé.

A Groupama Arénában 5 perce tart a mérkőzés, eddig mezőnyjáték folyik. Portugáliában viszont 6 perc elteltével 2 gól esett, a hazaiak 2–0-ra vezetnek Andorra ellen. Mindkettő gólt Cristiano Ronaldo szerezte.

1. perc

Svájc kezdte az összecsapást.

A magyar válogatott fehér mezben, a svájci pirosban kezdi a mérkőzést.

Elhangzottak a himnuszok!

Perceken belül kezdődik a mérkőzés, szurkoljunk együtt a magyar válogatottnak!

HAJRÁ, MAGYAROK!!!

A magyar labdarúgó-válogatott világbajnoki selejtező mérkőzésen fogadja Svájcot. Nehéz mérkőzés elé néznek Bernd Stock fiai, hiszen az első forduló botlását, a Feröer-szigeteken elért döntetlent az ellen a helvét csapat ellen kell kijavítani, amely az első fordulóban az Európa-bajnok portugál nemzeti csapatot verte 2–0-ra hazai pályán.

Kezdőcsapatok:

Magyarország: Gulácsi - Fiola, Lang, Guzmics, Kádár - Nagy, Gera - Dzsudzsák, Kleinheisler, Stieber - Szalai

Svájc: Sommer - Lichtsteiner, Schar, Elvedi, Rodriguez - Dzemaili, Shaqiri, Behrami - Embolo, Seferovic, Mehmedi

A csoport állása egy fordulót követően:

Eddig 51 alkalommal találkozott egymással a két válogatott és magyar szempontból biztató a kép: 37-szer nyertünk, 5-ször született döntetlen, Svájc 9-szer verte meg nemzeti csapatunkat.

Utoljára 1997 augusztus 20-án találkozott egymással a két csapat, akkor itthon 1–1-es döntetlen lett a mérkőzés vége, Klausz László és Chapuisat góljaival.