Magyarok a döntõben

888.hu

2015.12.06. 11:28

Zárónapjához érkezett az rövid pályás úszó-Eb. Egyéniben tizennégyen próbáltak szerencsét a magyar csapatból, közülük öten be is jutottak a délutáni-esti döntõkbe a Netánjánba zajló viadalon.
NETÁNJA, 11:25

Zárónapjához érkezett az rövid pályás úszó-Eb. Egyéniben tizennégyen próbáltak szerencsét a magyar csapatból, közülük öten be is jutottak a délutáni-esti döntőkbe a Netánjánban zajló viadalon.

Az idei Európa-bajnokságon már hat aranyéremnél tartó Hosszú Katinka előbb bemelegített 50 méter gyorson, ahol a kilencedik időeredményt úszta 24:51 másodperccel, alig elmaradva országos csúcsától (24:43). Utána viszont a teljes mezőnyt nézve a legjobb volt a 400 méter gyors selejtezőjében 4:01:68-as idővel. A szám döntőjébe jutott Kapos Boglárka is.

A legjobb idővel biztosította helyét a döntőben 200 méter pillangón a kétszeres netánjai Európa-bajnok Cseh László, de ott lesz a döntőben Verrasztó Dávid is, aki a nyolcadik helyen zárt.

Finalista lett Sebestyén Dalma is, aki 200 méter mellen a hetedik legjobb időt úszta. A 4x50-es távon versengő férfi vegyesváltóknál nyolcadikként még pont befért a döntőbe a Földházi Dávid, Gyurta Dániel, Takács Krisztián, Lobanovszkij Maxim alkotta magyar csapat.

Az 50 méteres női gyors előfutamaiban Jakabos Zsuzsanna a 10-ik legjobb időt úszta, így ott lehet a délutáni elődöntőben, amelytől a már csak a 400-as döntőre koncentráló Hosszú Katinka visszalépett.