Megszerezte első győzelmét a magyar válogatott a vb-selejtezőn

2016. október 10. 20:28

LETTORSZÁG – MAGYARORSZÁG 0–2 (0–1)

Gólszerző(k): Gyurcsó (10.p), Szalai (77.p)

Vége a mérkőzésnek!!! A magyar válogatott nem játszott jól, de behúzta a kötelező mérkőzést, ami mindenképpen megsüvegelendő. A válogatott első győzelmével, 4 ponttal a tabella harmadik helyére lépett fel, Svájc és Portugália mögé. Úgy is lehetne mondani, hogy helyre állt a világ rendje.

Andorrában szépítettek a hazaiak Martinez révén: Andorra–Svájc 1–2

Portugália a hatodikat is belőtte, Cancelo révén. Ott már lefújták a találkozót.

91. perc

Karasausks kapott egy jó kiugratást a jobboldalon, megcélozta a rövid felsőt de Gulácsi védte az erős lövést.

A magyar válogatott őrzi 2 gólos előnyét, a lettek láthatóan feladták a meccset.

Portugália 5-0-ra vezet. Moutinho is betalált.

Vida beállításával Nagy Ádám egy sorral feljebb csúszott és ő szervezi a magyar csapat játékát.

81. perc: magyar csere

Gera helyett Vida

80. perc: lett sárga

Zjuzins rúgta meg Szalait 22 méterre a kaputól.

Közben Svájc is megduplázta előnyét Andorrában. Mehmedi talált be.

77. perc: magyar gól!!!

A szögletnél Szalai már nem hibázott, Dzsudzsák beívelését fejelte szépen a kapuba

76. perc

Gyurcsó beadását Szalai csúsztatta meg, Vanins hatalmasat védett

72. perc: lett sárga

Sabala rúgott hátulról Guzmicsba.

Gerát ápolják hosszan. Sabala lépett a lábára.

68. perc

Kleinheisler próbálkozik 22 méterről, de magasan fölé lő... Utána lett csere: Kluskins helyet J. Ikaunienks

Közben a portugálok már 4-0-ra vezetnek a feröeri válogatott ellen. Ezúttal C. Ronaldo volt eredményes.

62. perc

Korhut löbböli a labdát Gyurcsó felé, aki okszival veszi át azt, majd lő, de lövése lecsúszott, így nagyon elmegy.

60. perc

Gyurcsó kap jó labdát Kleinheislertől a baloldalon, befelé húz, majd 17 méterről eltalálja a jobb kapufa tövét. Gyurcsó lendületesen játszik.

Kiegyenlítetté vált a játék, elmúlt a kezdeti lett nyomás.

57. perc: csere

Visnakovs megy le és Zjunis lép pályára.

54. perc

Ikaunieks kap labdát a baloldalon, 16 méterről tüzel, de Gulácsi magabiztosan véd... Az ellentámadásból Bese kerül kétszer helyzetbe a büntetőterületen belül, de mindkétszer blokkolják a lövését.

53. perc

Gyurcsó kap egy jó labdát Kleinheislertől, majd takarásból lő 19 méterről, Vanins csak nagy nehézségek árán tudott hárítani.

Képtelenek vagyunk megtartani a labdát. Eddig nem jól alakul a második játékrész.

50. perc

Sabala kapott a jó kiugratást, egy az egyben volt Gulácsival, aki kitűnően zárta a szöget és védett. Nagy helyzet volt.

Erőteljesen kezd a lett válogatott. Eddig nem nagyon jutottunk át a félpályán.

46. perc

Elkezdődött a második félidő.

A szünetben cserélt a magyar válogatott, Nikolics helyett Kleinheisler a pályán.

Vége az első félidőnek! Az egyetlen pozitívum, hogy vezetünk, de a válogatott talán annál is rosszabbul játszik, mint amit a Feröer-szigeteken mutatott. Ennél lényegesen több kell a második játékrészben!

A másik két pályán:

Andorra–Svájc 0–1

Feröer-szigetek–Portugália 0–3

Az elmúlt percekben védekezésre kényszerülünk. Jól fog jönni a szünet, hogy rendezzük sorainkat.

43. perc

Majdnem egyenlített Lettország! Ikaunieks lépett ki Guzmics mellett, 16 méteres lövése centikkel ment el a bal kapufa mellett.

40. perc

Dzsudzsák a jobboldalról befelé húz, majd középről, 22 méterről lő, de Vanins véd.

Lassú és gyenge színvonalú a mérkőzés. Ez az 1 gólos előny így nagyon veszélyes. Kellene még egy gól.

38. perc

Lett szöglet után a kifejelt labdát Laizans rögtön visszalövi, de Szalai blokkol.

Portugália már 3-0-ra vezet, André Silva mesterhármasával.

34. perc: lett sárga

Ikaunieks tartott rá Nagy Ádám lábára.

Az elmúlt percekben sikerül nyomás alá helyezni a lett válogatottat, de eddig eredménytelenül.

31. perc

Korhut próbálkozik 24 méterről, kicsit balra a kaputól, de nagyon mellé megy a labda.

Az igazság az, hogy a válogatott eddig inkább a feröeri formáját mutatja. Jó, hogy sikerült megszerezni a vezetést, de a játék nagyon gyenge.

28. perc

Egy középre befejelt labdát Tarasovs stukkol kapura, Gulácsi magabiztosan véd.

26. perc

Nagy Ádám mellől érkezik egy beadás a jobboldalról, a bevetődő Sabala spiccel eléri a labdát, amely veszélyes, keresztbe elmegy a magyar kapu előtt... Kár volt írni, hogy nem veszélyesek a hazaiak...

25. perc

Szögletet követően a kifejelt labdát Laizans lövi vissza, de az Korhutról szögletre pattan.

Teljesen veszélytelen a lett válogatott, a magyar pedig a vezetés tudatában a biztonságot tartja szem előtt.

Közben a magyar csapat támadgat, de nem mindent elsöprőlendülettel.

Portugália már 2–0-ra vezet a Feröer-szigetek ellen. Megint Silva talált be.

Svájc is megszerezte a vezetést Andorrában. Eddig minden a papírforma szerint alakul csoportunkban. A gólt Schar lőtte büntetőből.

16. perc

24 méterről lőhetett szabadrúgást Laizans, de centikkel tévesztette el a bal alsó sarkot. Gulácsi rajta volt a lövésen.

14. perc: magyar sárga

Kádár öklelte fel Visnakovsot.

13. perc

Dzsudzsák jobboldali beadására Guzmics érkezett, de fejese nem volt veszélyes.

Szinte Gyurcsó góljával egy időben Portugália is megszerezte a vezetést a feröeri válogatott ellen. A gólt André Silva szerezte.

10. perc: magyar gól!!!!!!

Nikolics megy el a jobboldalon, centerezésére tökéletesen érkezik Gyurcsó, aki 8 méterről a léc alá lő belsővel.

7 perc telt el és nagyon csapkodó a játék. Többet van nálunk a labda, de borzasztóan pontatlanok vagyunk.

1. perc

Elkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat indította útjára a labdát.

A magyar válogatott fehér mezben játszik, a hazaiak bordóban.

A csapatok már a pályán, a magyar himnusz taktusai csendülnek fel.

Üdvözlőm olvasóinkat!

A pénteki, Svájc elleni világbajnoki-selejtezőt követően, amelyet a magyar válogatott 3–2-re elveszített a Groupama Arénában, hétfőn újra pályára lépnek Szalai Ádámék. A helyszín Riga, az ellenfél a Lettország, 20:45-kor.

Eddig ötször találkozott egymással a két válogatott, négy magyar és egy lett siker született. A gólarány 11-6 a javunkra. Legutóbb 2007 február 7-én játszott egymással a két csapat, akkor 2-0-ás magyar diadal született.

Bernd Storck, a magyar válogatott szövetségi kapitányi több helyen is változtatott a kezdőn a Svájc elleni mérkőzéshez képest. Bese, Korhut és Gyurcsó is helyet kapott a pályára kifutó tizenegyben. Az is váratlan húzás az eddigi tapasztalatok alapján, hogy két támadót tett a kezdőbe a német szakember.

A kezdőcsapatok:

Lettország: Vanins - Gabovs, Jagodinskis, Gorkss, Maksimenko - Visnakovs, Kluskins, Tarasovs, Laizans, D. Ikauniieks - Sabala

Magyarország: Gulácsi - Bese, Guzmics, Kádár, Korhut - Gyurcsó, Gera, Nagy Á., Dzsudzsák - Szalai, Nikolics