Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Letartóztatták a Lafarge francia vállalat három vezetõjét dzsihadistákkal való együttmûködés gyanúja miatt

Vincze Viktor Attila

2017.11.29. 22:28

A francia rendõrség õrizetbe vette az Iszlám Állammal való együttmûködéssel gyanúsított Lafarge-Holcim svájci-francia építõipari vállalat három vezetõjét - jelentette az AFP. A multinacionális építõipari konszern a hírek szerint döbbenetes módon pénzt fizetett a világ legbestiálisabb terrorcsoportjának, az Iszlám Államnak, hogy annak a területén tovább mûködtethesse az egyik cementgyárát.
PÁRIZS, 22:28

A francia rendőrség őrizetbe vette az Iszlám Állammal való együttműködéssel gyanúsított Lafarge svájci-francia építőipari vállalat három vezetőjét — jelentette az AFP. A letartóztatáshoz az vezetett, hogy a Le Monde oknyomozó riportja szerint a cementgyártó szíriai leányvállalata évekig az Iszlám Állammal kooperálva működött. A multinacionális építőipari konszern a hírek szerint döbbenetes módon pénzt fizetett a világ legbestiálisabb terrorcsoportjának, az Iszlám Államnak, hogy annak a területén tovább működtethesse az egyik cementgyárát.

A Lafarge francia vállalat ellen — amely 2015-ben egyesült a svájci Holcimmel — idén márciusban eljárás indult Franciaországban terrorizmus finanszírozásának gyanújával, miután kiderült, hogy a Lafarge fegyveres csoportokkal kötött egyezséget Szíriában, hogy fenntarthassa ottani tevékenységét.

A Le Monde című napilap oknyomozó riportja szerint a cementgyártó helyi leányvállalata megállapodott az Iszlám Állammal.

A cég őrizetbe vett vezetőit a francia hatóságok kihallgatják azzal a céllal, hogy megállapítsák az Iszlám Állammal ápolt kapcsolataik milyenségét.

A Le Monde riportja szerint 2007-ben a Lafarge tulajdonába került egy cementgyár a szíriai Aleppótól 150 kilométerre keletre, 2011-ben pedig a cég kiterjesztette termelését. A francia napilap szerint 2013-2014-ban a gyár működésének fenntartása érdekében a Lafarge kapcsolatba lépett az Iszlám Állammal.

Franciaország gazdasági minisztériuma 2017 elején azzal a kéréssel fordult a francia ügyészséghez, hogy tisztázzák, a Lafarge megegyezett-e a dzsihadistákkal.

Idén márciusban az építőipari cég elismerte: szíriai cementgyára egy harmadik félnek fizetett azért, hogy megállapodás szülessen közte és a fegyveres csoportok között. A cég vezetői ezt a gyár alkalmazottai biztonságának szavatolásával magyarázták, és közölték: nem tudják, hogy a kifizetett összeg végül kihez jutott.

A cementgyár 2014 szeptemberében felfüggesztette működését.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére