" Csatlakozz a lázadókhoz!”
hajrá, magyarok!

Legyőztük a lengyeleket, irány a nyolcaddöntő!

2017. december 7. 16:33

A magyar női kézilabda-válogatott 31-28-ra legyőzte Lengyelország csapatát a németországi világbajnokság csoportkörének negyedik fordulójában, csütörtökön Bietigheim-Bissingenben, ezzel biztosította a nyolcaddöntőbe jutást - írja az MTI.

A magyar együttes szombaton a világ- és Európa-bajnok norvégoktól 30-22-re, vasárnap a svédektől 25-22-re kapott ki a B csoportban, kedden azonban 33-15-re legyőzte Argentínát, következő ellenfele pedig Csehország lesz pénteken 18 órától. A nyolcaddöntőbe az első négy helyezett jut.

Eredmény, 4. forduló, B csoport: Magyarország-Lengyelország 31-28 (13-11)

A kezdés előtt egyszerű volt a forgatókönyv: amelyik csapat nyer, az biztosan a nyolcaddöntőbe jut. A meccs másik pikantériája, hogy a magyarok szövetségi kapitánya, Kim Rasmussen most találkozott először ellenfélként a lengyelekkel, akikkel az előző két világbajnokságon egyaránt negyedik lett, és 2015-ben éppen a magyar válogatottat búcsúztatták a nyolcaddöntőben.

A lengyelek két góllal, a magyarok két kapufával kezdték a meccset, aztán az ötödik percben már döntetlen volt az állás (2-2). Bíró Blanka egyre jobban védett, és bár társai a másik kapu előtt ezúttal is túlságosan statikusan támadtak felállt védőfallal szemben, elszántabban, tudatosabban kézilabdáztak, mint korábban.

A magyar együttes a 15. percben vezetett először (7-6), és a hibák mellett a játékosoknak ebben az időszakban olyan leleményes, extra megoldásaik is voltak, amik eddig hiányoztak tőlük.

Az ellenfél nyolc percen keresztül nem talált a hálóba - Bíró egy büntetőt is hárított -, a magyar válogatott viszont sorozatban négyszer is, így sikerült növelni a különbséget (11-8). A korábban szintén hiányolt pontos átlövésekre sem lehetett panasz, elsősorban Kovacsics Anikó remekelt ebben a játékelemben, csapata pedig kettővel vezetett a szünetben (13-11).

Magyar védésekkel és gólokkal indult a második felvonás (17-12), és a védekezés stabilitása, illetve a támadások lendülete a folytatásra is megmaradt (24-16). A 45. percben Kisfaludy Anett piros lapot kapott, mert védekezés közben megütötte a lengyel csapatkapitány, Karolina Kudlacz-Gloc arcát.

Az ápolás miatti kényszerszünet nem zavarta meg a magyarokat, szép gólokat lőttek. Később - magabiztos előnyük tudatában - elrontottak néhány akciót, ezt kihasználva a lengyelek csökkentették a különbséget (29-24), de az egyenlítésre nem volt esélyük.

A lengyel csapat legeredményesebb tagja Kudlacz-Gloc volt nyolc góllal, a meccs legjobbjának pedig Kovacsics Anikót választották.

A magyar szövetség statisztikája szerint a két csapat 81. alkalommal találkozott egymással, tíz lengyel győzelem és négy döntetlen mellett ez volt a 67. magyar siker.

Szép volt, lányok!

Szabadon lehet kommentelni, a vélemény szabad, viszont a gyűlöletkeltésért, személyi integritás megsértéséért mindenki maga felel.

Bevándorló hátterű férfi robbanthatott New Yorkban

Amerikai sajtóinformációk szerint egy 27 éves bangladesi férfi - Akayed Ullah - lehetett a hétfő reggeli robbantás elkövetője. A férfi még az Obama-érában költözött az Amerikai Egyesült Államokba.

Simicskó István: a kárpátaljai magyaroknak joguk van ahhoz, hogy a saját nyelvükön tanulhassanak

csak neked, csak most

Egyáltalán nem szokatlanok az EU és a NATO keretein belül a véleménykülönbségek és az érdekek egyeztetése az olyan ügyekben, mint amilyen az ukrajnai magyar kisebbség nyelvhasználatának korlátozása elleni magyar tiltakozás - mondta el a 888.hu-nak nyilatkozva Simicskó István. A magyar honvédelmi miniszter szerint a magyar kormány egészen addig harcolni fog a kárpátaljai magyarok jogaiért, amíg ügyük nem oldódik meg tárgyalásos módon.

Robbanás történt New Yorkban

amerika, london, párizs

Ismeretlen eredetű robbanás történt helyi idő szerint reggel 8 óra körül New Yorkban, Manhattanben, egy buszvégállomás közelében. A környéket kiürítették, a rendőrség nagy számban vonult ki a helyszínre. Négy ember sérülhetett meg, egyik maga a merénylő. A bevándorló hátterű férfit őrizetbe vették. A városi rendőrség terrorgyanús esetként kezeli a robbantást, az FBI már elkezdte a nyomozást. Bill de Blasio, a város polgármestere a merénylet utáni sajtótájékoztatón szintén terrortámadásnak titulálta az esetet.

A Soros-terv végrehajtása ellen nyújtottak be határozati javaslatot

közeleg a tél

Hollik István kereszténydemokrata országgyűlési képviselő hétfői budapesti sajtótájékoztatóján elmondta, hogy országgyűlési határozati javaslatot nyújtottak be a kormánypártok az Európai Parlament Soros-terv végrehajtására vonatkozó határozatával szemben.

A nap karikatúrája a 888-on

8)8)8

Közeledik Karácsony

Történelmi meccsel ért véget az őszi szezon

Elérkeztünk az idei utolsó meccsbeszámolónkhoz, ráadásul egy történelmi eseménynek is szemtanúi lehettünk Budafokon.