Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Lázár irtani fogja azokat, akik visszaélnek a bizalommal

888.hu

2016.07.14. 11:58

Lázár János a csütörtökön megjelent Figyelõnek adott interjút. A Miniszterelnökséget vezetõ miniszter fellép a politika és a gazdaság összefonódása ellen, valamint arról is beszél, hogy a Fideszben van helye a konstruktív vitának és magánvéleményeknek. A kormányátalakítással hatékonyabbá tehetõ a mûködés.

Lázár szeretné támogatni azt a célkitűzést, amely fellép a politika és a gazdaság káros összefonódása ellen.

Azokon a területeken, ahol neki van, vagy lesz felelőssége, "irtani" fogja azokat, akik visszaélnek a bizalommal, mert nincs szükség olyanokra, akik

semmilyen felelősséget nem vállalnak, csak kínos ügyeket hagynak hátra, ártva ezzel hazájuknak és közösségüknek."

Arra a felvetésre, hogy szkeptikusan vélekedett az Európai Unióról azt válaszolta, hogy a személyes véleményét mondta el. Lázár János hozzátette, tapasztalatai szerint a miniszterelnök támogatja, ha saját véleménye van bizonyos témákban, például a halálbüntetés, a vasárnapi nyitvatartás vagy az unió kérdésében. A miniszter úgy fogalmazott, büszke arra, hogy a Fideszben

a különböző véleményeket nem elnyomják, hanem értelmes vitákból alakulnak ki a döntések."

A következő választással kapcsolatban azt hangoztatta, hogy a győzelemhez fontos a működési stabilitás és az emberek elégedettsége.

Ebben a munkában Orbán Viktoré a főszerep, nélküle a Fidesz nem nyerhet 2018-ban.

Lázár János beszélt arról is, hogy a Brexit után Brüsszelben "új helyzet van", Közép-Európának más szerepe lehet, a visegrádi négyek az unió belső reformján és a nemzeti szuverenitás megőrzésén dolgoznak.

Jók az esélyek, mert Orbán Viktor szavának "súlya van Brüsszelben" – fogalmazott.

A kormányátalakítással a különböző tárcák és a kormány között létrejön egy olyan fórum, ahol a vitás kérdések rendezhetők. A két új kabinet nemcsak döntéseket készít majd elő, hanem maga is hozhat határozatokat, így erősítve a kormány döntési és stratégiai vezetési képességét.

A gazdasági kabinet a döntések költségvetésre gyakorolt hatását vizsgálja majd, a stratégiai pedig azt nézi, hogy az adott javaslat szinkronban van-e a kormány alapvető célkitűzéseivel. Emellett a kabinetek abban segítik a miniszterelnököt, hogy legyen ideje felkészülni a következő választásra, és olyan ügyekkel foglalkozni, amelyek hosszú távon befolyásolják az emberek életét.      

Arra a felvetésre, hogy ő vezetné a stratégiai kabinetet, azt mondta, "ízléstelen lenne", ha ő jelentene be egy ilyen súlyú döntést. A miniszterelnök a kormányülésen már ismertette elhatározását.

A miniszter elmondta, ha mégis őt jelölnék az új kabinet vezetésére, azért dolgozna, hogy

a kormányzati teljesítmény a választásokon ne kockázatot, hanem előnyt jelentsen."

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére