Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Közel egymillióan készülnek Trump elnöki beiktatására

Vincze Viktor Attila

2017.01.16. 21:58

A közel egymilliós tömegben ott lesznek a legalább 70 szervezet által már bejelentett demonstrációk résztvevõi is. Az elnök személyes biztonságáért felelõs titkosszolgálat emberei mellett 3000 rendõr és 5000 nemzeti gárdista gondoskodik a rend fenntartásáról. Az elnöki beiktatás háromnapos ünnepségsorozatának fénypontjaként, január 20-án pénteken délben teszi le hivatali esküjét Amerika 45. elnökeként Donald Trump.

Végleges az új amerikai elnöki hivatalba iktatását kísérő ünnepségsorozat programja, amely hivatalosan január 19-én, csütörtökön délelőtt Donald Trump hősök emléke előtt tisztelgő koszorúzásával kezdődik az arlingtoni temetőben.

Az elnöki eskütétel január 20-án, az elnöki avató ünnepség nyitóbeszéde után, dél körül lesz, amit követően az új elnököt ünnepi menet kíséri majd át a Fehér Házhoz. Az elnöki hivatalba avatás ünnepi eseménysorozata pedig január 21-én, szombaton a Nemzeti Imával ér véget a washingtoni National Cathedralban.

Az amerikai elnökök ünnepélyes hivatalba iktatási hagyományainak megfelelően Donald Trump január 20-án, az alelnöke után, pontban délben helyezi majd a Capitolium előtt a kezét a Bibliára, hogy az Amerikai Egyesült Államok új elnökeként letegye hivatali esküjét elmondva, hogy:

Én, ( Donald Trump) ünnepélyesen esküszöm, hogy az Egyesült Államok elnökének tisztét híven gyakorolom, és legjobb képességeim szerint fenntartom, óvom és megvédem az Egyesült Államok alkotmányát."

Hozzátehető még az a szófordulat is az eskü szövegéhez, hogy:

Isten engem úgy segéljen!"

Donald Trump valószínűleg él majd ezzel a lehetőséggel, annak ellenére, hogy az alkotmány nem követeli meg ezt tőle.

Bár az új elnök hivatalba lépését követő ünnepi felvonulás a világ egyik legjobban védett épületénél, a Fehér Háznál ér véget, azonban ennek ellenére, az eskütétel helyszínétől, a Capitoliumtól, az elnök új otthonáig tartó utat csak a két mérföldes rémálomnak hívják az elnök biztonsági szakemberei, mivel rendkívül nehéz a biztosíthatósága.

A becslések szerint, idén várhatóan 700-900 ezer ember fogja helyszínen nézni azt, ahogyan Donald Trump hivatalosan is Amerika elnöke lesz. A Washington Post beszámolója szerint sokan ünnepelni akarnak az új elnökkel és a hírek szerint sokan pedig arra készülnek, hogy tiltakozzanak az elnöki székbe iktatása ellen. Sőt, olyan csoportokról is lehet tudni, amelyek kifejezetten úgy szeretnék megzavarni az ünnepséget, hogy attól ellehetetlenüljön Trump, megválasztott elnök tényleges hivatalba lépése.

Hogy nyugodt maradjon az esemény, azaz, hogy ne érhesse terrorista támadás, valamint hogy egyes tiltakozó csoportok se zavarhassák meg az ünnepséget azt az elnök biztonságát szavatoló titkosszolgálat, továbbá 3000 rendőr és a Nemzeti Gárda 5000 tagja biztosítja a washingtoni helyszíneken.

Folyamatosan alkalmazkodunk a megfelelő védelmi módszerek kidolgozásával, hogy minden lehetséges veszélyt elháríthassunk"

– mondta Brian Ebert, a titkosszolgálat washingtoni területi irodájának különleges ügynöke a fővárosi lapnak.

Scott J. White, a George Washington Egyetem kiberbiztonsági professzora és igazgatója a mostani elnöki avatás egyik újszerű és kiemelt kockázataként említette, hogy Trump a közösségi médiaeszközök közül előszeretettel használja a Twitter alkalmazást, ez pedig nagyon sokak indulatait képes volt lángra lobbantani személyével szemben.

A biztonsági szakértők közlése szerint egyébként Trump amerikai elnöki hivatalba iktatása kapcsán a rendőrség az ilyenkor szokásos eljárásrendet követi majd. Mesterlövészek lesznek a háztetőkön, korlátozott lesz a vízi forgalom a Potomac és az Anacostia folyón egyaránt, az utcai csatornák aknafedelei le lesznek zárva hegesztéssel, elszállítják az utcai szemeteseket és postaládákat, valamint fémdetektoros ellenőrzés lesz majd az elnöki ünnepi menet felvonulási útvonala mellett és az ünnepi nézőtereknél is mindenhol.

A tömeg most várhatóan kisebb lesz, mint Obama első beiktatásakor 2009-ben, amikor rekordot jelentő, több mint 2 millió ember vett részt a beiktatási ceremónián.

Közel 70 politikai szervezet és csoport már bejelentette, hogy demonstrációt szervez az ünnepséggel egy időben.

Az egyik ilyen csoport a DisruptJ20, terve a Trump elnöksége elleni tömeges ellenszenv kifejezése az ünnepi avatás alkalmával. A csoport azt is szeretné elérni, hogy a beavatási ceremónia biztonsági ellenőrző pontjaihoz szervezett tiltakozóakcióval annyira sikerüljön megzavarnia az elnökbeiktatás ünnepségének a részét képező felvonulás útvonalát, hogy azáltal gyakorlatilag ellehetetlenül a beiktatást követő, hagyományos ünnepi bál. A Soros György által finanszírozott, demokrata párti politikát támogató csoportok is a tiltakozó szervezetek között vannak.

A helyi és a szövetségi ügynökségek közölték, hogy felkészültek az ünnepi ceremónia esetleges megzavarását tervező szándékok elhárítására. Mind Washington polgármestere Muriel E. Bowser (D), mind pedig a rendőrfőnöke úgy nyilatkozott, hogy lehetővé teszik, hogy az emberek kifejezhessék a véleményüket, de ugyanakkor közölték azt is, hogy nem fogják engedni semmiféle erőszak elkövetését, sem a Trump-pártiak, sem a Trump-kritikusok részéről.

A belbiztonsági miniszter Jeh Johnson pedig előzetesen azt közölte, hogy tudatában vannak a hatóságok annak, hogy a tüntetők el akarják érni a felvonulás útvonalát és épp ezért a biztonsági szervezetek különleges óvintézkedéseket tesznek annak érdekében, hogy a hivatalos eseményt ez ne zavarhassa meg. A felkészülés jegyében például a titkosszolgálat már régóta és folyamatosan figyeli a tüntetni szándékozók terveit a közösségi médiákban.

A demonstrációk és az erőszakos tiltakozások egyébként nem példa nélküliek az amerikai elnökök múltbeli hivatalba iktatásait tekintve.  

A legutolsó alkalom, amikor erőszakos események történtek amerikai elnöki hivatalba avatási szertartáson, 2005-ben volt, amikor George W. Bush elnök a második ciklusát kezdte. Akkor közelharc alakult ki a rendőri erők és egy tiltakozó csoport között egy ellenőrzőpontnál, a 14. utca és a Pennsylvania Avenue NW találkozásánál.

Bush első eskütételekor, 2001-ben pedig annyira sok tiltakozó került összeütközésbe a rendőrséggel, ami a Washington Post akkori leírása szerint a vietnami háború utáni időszak legnagyobb méretű ilyen tiltakozó akciója volt.

A tüntetések 1969-ben és 1973-ban, Richard M. Nixon mindkét elnökké avatásán is csúnya fordulatot vettek, miután köveket dobtak a demonstrálók az elnöki limuzin felé.

A biztonsági kihívással kapcsolatban washingtoni sajtónak nyilatkozva W. Ralph Basham, a titkosszolgálat egyik volt igazgatója azt mondta:

Ez egy hatalmas kihívás a titkosszolgálat számára. Meg kell bizonyosodjunk arról, hogy a megfelelő biztonsági intézkedések vannak érvényben. Arról kell meggyőződnünk, hogy nem csak az elnök és családja van biztonságban, hanem, hogy azok az emberek is, akik azért vannak ott, hogy tanúi legyenek ennek a hihetetlenül fontos demokratikus eseménynek"

A hatóságok közlése szerint, eddig semmilyen konkrét fenyegetés nem érkezett az elnöki hivatalba iktatási ünnepséggel összefüggésben, de felkészültek minden lehetséges terrorcselekmény elhárítására. Így például újdonságként az elnöki avatás biztosítása során, most a biztonságért felelős szervek homokkal teli teherautók és barikádok alkalmazásával is védekeznek, mégpedig a terroristáknak az ellen az új és Európában már alkalmazott taktikája ellen, amely járműveket használ fegyverként tömegrendezvényeken.

Az 58. amerikai elnöki hivatalba avatási ünnepséget kísérő két legnagyobb, január 19-ei esti nyilvános rendezvénye  "A nép hangja", és az "Amerikát ismét naggyá tesszük! címmel kerül megszervezésre.

A két óriási zenei rendezvény fellépői: the DC Fire Department Emerald Society Pipes and Drums, King’s Academy Honor Choir, the Republican Hindu Coalition, Montgomery Area High School Marching Band, Marlana Van Hoose, Maury NJROTC Color Guard, Pride of Madawaska, Webelos Troop 177, Northern Middle School Honors Choir, American Tap Company, South Park and District Pipe Band, Everett High School Viking Marching Band, TwirlTasTix Baton Twirling, and Celtic United Pipes and Drums. Toby Keith, Jon Voight, Jennifer Holliday, The Piano Guys, Lee Greenwood, RaviDrums, 3 Doors Down, and The Frontmen of Country (featuring Tim Rushlow, former lead singer of “Little Texas”, Larry Stewart of “Restless Heart” and Richie McDonald of “Lonestar”).”

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére