Wales lehet az ellenfelünk, ha kiverjük Belgiumot - Wales-Észak-írország 1-0

888.hu

2016.06.25. 17:45

WALES - ÉSZAK-ÍRORSZÁG 1-0 (0-0)

Vége! Wales bejutott a legjobb 8 közé, ahol a Magyarország Belgium mérkőzés győztesével találkozhat. Remélhetőleg Bernd Storck legényei kerülnek ki onnan diadalmasan. Ez a walesi válogatott igazán nem világverő.

Egy vélemény a mérkőzésről:

"Belgiumnak és Magyarországnak nézni kell ezt a meccset és gondoljanak arra, hogy tuti a helyük az elődöntőben. Semmi minőség. Borzalmas meccs." - ez mindent elmond az összecsapásról.

94. perc: walesi sárga

Ramsey rúgta el a labdát.

4 perc ráadás

Az észak-írek képtelenek újítani. Nagyon úgy néz ki, hogy Wales a 8 között lesz. Mint egy tündérmese.

86. perc

Robson-Kanu kapott egy indítást, el is fejelte McGovern előtt a labdát, de kirúgásra.

84. perc: észak-ír csere

Az öngólt vétő McAuley le, Magennis be... Védő helyett támadó.

82. perc

Két walesi, a két williams a földön. Összeütköztek C. Evans segédletével. Ápolás.

79. perc: észak-ír csere

Norwood le, McGinn be

Nehéz eldönteni, mennyire megérdemelt a walesi vezetés. Igazából egyik csapat semérdemelné, de valamelyiknek tovább kell jutni.

Balenek megint elévülhetetlen érdemei vannak a gólban.

75. perc: Góóóóól

Bale ment el a baloldalon, beadását McAuley a hálóba kotorta! ÖNGÓL! (1-0)

Semmi érdemleges ne történt a cseréken kívül. Talán az eddigi leggyengébb mérkőzés az Eb-n.

69. perc: észak-ír csere

Ward helyett Washington

67. perc: észak-ír sárga

Davis öklelte fel Bale-t.

62. perc: walesi csere

Ledley helyett J. Williams.

60 perc elteltével a futómennyiség: Wales (65.6 km) Észak-Írország (68.0 km)

58. perc

Bale áll a labda elé szabadrúgáshoz, kb. onnan, ahonnan az angoloknak lőtte. Jól is lőtte el, de McGovern nagyot véd. Ugyanebben a percben N. Taylor kap sárgát.

Picit megélénkült a mérkőzés, de csak egy picit.

56. perc

Norwood gondol egyet 27 méterről, de McGovern könnyedén védi a középerős lövést.

55. perc: walesi csere

Vokes helyett Robson-Kanu

53. perc

Ramsey labdáját Vokes fejeli meg közelről, de mellé 1 méterrel. Az eddigi legnagyobb helyzet.

Váratlanul benyomja Walest az észak-ír válogatott. Lényegesen agresszívabb, mint az első félidőben és a labdára is jobban vigyáz.

46. perc

Elkezdődött a második játékrész. Csere nem volt.

Nincs ráadás, vége az első félidőnek. Úgy telt el, hogy egy pillanatig nem volt érezhető, hogy valamelyik csapat gólt szerezhet.

44. perc: sárga lap

Dallas tartott oda Bale-nek. Ha továbbjut Észak-Írország, kihagyja a negyeddöntőt.

A labda 60%-ban van a walesi válogatottnál, de ez semmit nem jelent. A kapura lövések száma 3-3. Már ezért sem. Nem sok 40 perc alatt.

Igazán nagy riadalmat még egyik csapat sem tudott okozni az ellenfél kapujánál. Helyzet is alig van. Közel sem olyan ez a meccs, mint mondjuk a magyar-portugál. 38 perc telt el.

Az észak-ír támadásokban több az elképzelés.

26. perc

A baloldalról Bale próbál kapura lőni, de kereszbe elmegy a labda, veszélytelenül.

25. perc

Evans baloldali beívelését Lafferty fejeli kapu fölé.

23. perc

Ward lő 23 méterről, középről, Hennessey szögletre tolta a léc alól.

Nincs túl nagy iram, mindkét csapat nagyon óvatos és jól zár hátul.

19. perc

Taylor beadását lefejelte Vokes, amelyre Ramsey érkezett, de már lesen volt, így hiába lőtt az észak-ír hálóba.

Negyedóra elteltével, mintha egy picit szervezettebben játszana Észak-Írország. Szórványos ellentámadásaik gördülékenyebbek, de az utolsó passz mindig rossz. Walesnél többet a labda, de képtelen kibontakozni.

12. perc

Bale kavargat a jobboldalon, beadásnak szánt labdája kapura megy, de McGovern megint a helyén.

10. perc

Szép észak-ír támadást követően Dallas szúrja kapura a labdát 17 méterről, Hennessey védi a középmagas, jobb sarokra tartó kövést.

6 perc elteltével jobbára a középpályán folyik a játék. Többet bírtokolja a labdát Wales válogatottja, de nem látványosan többet. Úgy is lehetne jellemezni, hogy kicsit csapkodó a mérkőzés. de láthatóan nagyot küzdenek egymással a felek.

2. perc

Bale elé löbbölték a labdát a 16-os előterébe. A védő szorításában csak megfejelni tudta onnan a labdát, McGovern magához ölelte a labdát.

1. perc

Wales piros mezben, Észak-Írország fehérben. Wales hozza a labdát.

Pályára vonultak a csapatok. Hamarosan jönnek a himnuszok!

Üdvözlöm olvasóinkat!

Kicsit magyar szemmel is érdemes nézni a nyolcaddöntőnek ezt a párharcát, mert ha a Magyarország válogatottja legyőzi holnap Belgiumot, akkor ennek a mérkőzésnek a nyertese lehet az ellenfél.

Sokak számára már ismert lehet, hogy az észak-írekkel azonos selejtező-csoportban szerepeltünk. Akkor megtréfáltak minket, hiszen egyből az első összecsapáson Budapesten 2-1-re megvertek minket - azon a mérkőzésen még Pintér Attila volt a szövetségi kapitány - a visszavágón meg sokáig úgy nézett ki, megvan a meccs, de Lafferty - aki most visszakerült a kezdőbe - begyötörte a labdát Király hálójába.

Az észak-ír válogatott a C-csoport harmadik helyén végzett, Németország és Lengyelország mögött, mindössze 3 pontot gyűjtött össze, Ukrajna legyőzésével. Ez is elég volt, hogy ma pályára léphessen.

Wales csoportgyőztesként jutott a legjobb 16 közé, amit előzetesen kevesen tippeltek volna meg, hiszen olyan válogatottakat kellett megelőznie, mint Anglia, Szlovákia és Oroszország. A válogatott sztárja, Gareth Bale, szinte a hátán viszi eddig a csapatot.

Amellett, hogy Belgium a magyar válogatottat kapta a nyolcaddöntőben, Thibaut Courtios, jövendő ellenfelünk kapusa erre a mérkőzésre is gondolhatott, amikor kellemes sorsolásról beszélt, és szerinte nyitott az út, legalább az elődöntőig. Ehhez persze Dzsudzsák Balázséknak is lesz pár szava.

Érdekesség a BREXIT voksolásának másnapján, hogy ezt az összecsapást pont egy angol, Martin Atkinson vezeti.