Kiütötték a Vasast és a Debrecent, emberhátrányban nyert a Diósgyõr

Bokor Gábor

2018.05.19. 19:18

Így alakultak az NB I. szombati mérkõzései.

Az NB I 31. fordulójában több rangadó is volt szombaton.

A kiesés elől menekülő Balmazújváros a Debrecent fogadta és nagy meglepetésre 4:0-ra kiütötték őket, a hazaiak azonban ezzel a győzelemmel még mindig az utolsó előtti, kieső helyen vannak.

Nem sokon múlott, hogy komoly bajba jusson a Diósgyőr, mely a Paksot fogadta. A hazaiaknak égetően kellett a győzelem, hiszen régóta a kieső pozíciók környékén tanyáznak. A 26. percben Bartha öngólja miatt hátrányba került a Paks, a Diósgyőr pedig megőrizte az előnyét, ami nem volt könnyű feladat, hiszen a 35. percben Lipták piros lapot kapott, így több mint egy félidőt emberhátrányba kellett játszaniuk a borsodiaknak. Vélhetően nagyon örülnek a szombati eredménynek, hiszen az 10-s végeredménynek köszönhetően a 10. még bennmaradó helyen vannak.

Az Újpest Szombathelyre látogatott a Haladáshoz, mindkét csapatnak kellett a győzelem, azonban az eredmény egyikőjüknek sem valami jó, 1–1-es végeredmény miatt pontosztozkodás történt. Az lila-fehéreknek egy EL-selejtező, míg a Haladásnak a simább bennmaradáshoz kellett volna a győzelem.

A Mezőkövesd Felcsútra ment a Puskás Akadémiához, ahol két gólt lőttek az első félidőben, amire csak egy szépítő találat érkezett. Puskás-Mezőkövesd 1–2.

A Videoton szabályosan kiütötte az otthon játszó Vasast. Nagyon stabil játékkal három gólt vágtak az angyalföldieknek, Scepovic már az ötödik percben előnyhöz juttatta a fehérváriakat. A 3–0-s vereséggel a Vasas az utolsó, 12. helyre csúszott vissza. Nagyon úgy tűnik, hogy Pörge kollégának igaza lesz és az angyalföldiek a tavalyi pazar szereplés után pottyannak az NB II-be.

A Honvéd 1–1-es döntetlent játszott a Fradival.