Kiütéses gyõzelem a házigazdák ellen

2016.08.18. 17:28

A riói olimpián a magyar férfi vízilabda-válogatott fölényes, 13—4-es győzelmet aratott a házigazda brazilok ellen. A diadalnak köszönhetően Benedek Tibor fiai szombaton az ötödik helyért mérkőzhetnek.

Ha nem is volt egyszerű feladat, a magyar válogatott túl tette magát a Montenegró ellen büntetőkkel elveszített negyeddöntő traumáján, ezt a brazilokkal szembeni mérkőzésen is bizonyította.

A csapat az első két negyedben gyorsan megmutatta, hogy melyik válogatott az esélyes: 16 percet követően 7—1 volt az állás a javunkra. Főként Erdélyi Balázs volt elemében, aki az összecsapáson 4 gólt szerzett.

Jó volt nézni, hogy milyen szépen játszanak a fiúk, és bizonyára mindenki arra gondolt, hogy most nem az ötödik helyért kellene küzdenünk, hiszen a magyar pólósok ettől sokkal jobbak.

A válogatott becsülettel hozta a kötelezőt, szemernyi esélyt nem adott a braziloknak. Szombaton az ötödik hely megszerzéséért ugrik vízbe a csapat, a spanyol-görög mérkőzés győztesével. Az lényegesen nehezebb mérkőzés lesz, de nem okozhat gondot.

FÉRFI VÍZILABDA, 5-8. HELYÉRT:

MAGYARORSZÁG - BRAZÍLIA 13:4 (4—1, 3—0, 4—3, 3—0)