Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Királypárti, kém és iszlamista is volt a meggyilkolt szaúdi újságíró

888.hu

2018.10.16. 07:36

A királyi ház szolgálata és iszlamista rokonszenvek - így jellemezte az eltûnt és minden jel szerint meggyilkolt Dzsamál Hasogdzsit a The New York Times, amely hosszas tényfeltáró cikkben foglalkozott a szaúdi újságíró életpályájával.
NEW YORK, 7:38

A királyi ház szolgálata és iszlamista rokonszenvek – így jellemezte az eltűnt és minden jel szerint meggyilkolt Dzsamál Hasogdzsit a The New York Times, amely hosszas tényfeltáró cikkben foglalkozott a szaúdi újságíró életpályájával.

Hasogdzsi pályáját a szaúdi uralkodóháznak évtizedeken keresztül tett szolgálatai és a politikai iszlám, valamint a demokrácia iránti rokonszenv jellemezte.

A szaúdi uralkodóházat szolgálhatta akkor, amikor Afganisztánban élt, és amikor a szaúdi titkosszolgálat vezetője, Turki al-Fejszál herceg tanácsadója volt, a politikai iszlámhoz való vonzódásának köszönhetően pedig személyes barátjának mondhatta Recep Tayyip Erdogan török államfőt.

Hasogdzsi szaúdi földön az egyik legismertebb újságíró és televíziós személyiség volt. Nemzetközi figyelmet először akkor kapott, amikor interjút készített a fiatal Oszama bin Ladennel, az al-Kaida terrorszervezet későbbi vezetőjével. Majd külföldön is úgy tartották őt számon, mint szaúdi uralkodók és hercegek bizalmasát és tanácsadóját.

Medinában született, de fiatalként Dzsiddában élt, ott ismerkedett meg Oszama bin Ladennel, az al-Kaida vezetőjével. Az Egyesült Államokban, az indianai állami egyetemen folytatott üzleti tanulmányokat, majd visszatért a sivatagi királyságba, és csatlakozott a Muzulmán Testvérek iszlamista mozgalmához.

A The New York Times által megkérdezett barátai szerint később ugyan nem tartott kapcsolatot a mozgalommal, de változatlanul hívő, konzervatív muzulmán és iszlamista maradt, aki – attól függően, hogy éppen kivel beszélgetett – gyakran élt Nyugat-ellenes retorikával is.

Miután amerikai kommandósok Pakisztánban végeztek Oszama bin Ladennel, Hasogdzsi Twitter-bejegyzésben gyászolta meg régi ismerősét, ugyanakkor el is határolódott tőle. "Az imént összecsuklottam a sírástól, összetört a szívem miattad, Abu Abdullah" – írta, becenevén szólítva a terroristavezért. Majd hozzátette: "Csodás voltál és nagyszerű azokban a régi szép napokban Afganisztánban, mielőtt még átadtad magadat a gyűlöletnek és a szenvedélynek".
   

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére