Kilenc gólos elõnyrõl bukta el a Bajnokok Ligája döntõt a Veszprém

2016.05.29. 20:58

Óriási csatában bukta el a férfi kézilabda Bajnokok Ligája döntőt az MVM Veszprém csapata a lengyel Kielcével szemben,

A fináléban a lengyel Kielce együttese volt az ellenfél, amely az elődöntőben a végső győzelemre is esélyes francia PSG csapatát verte óriási küzdelemben.  Nagy kérdés volt, hogy a veszprémi kézilabdázók mennyire tudtak regenerálódni a tegnapi, Kiel elleni, hosszabbításba nyúló összecsapás után, mert számítani lehetett arra, hogy a lengyelek képesek meghalni a pályán a győzelemért.

Megelégedve szemlélhettük az első perceket, mert Nagy Lászlóék játékán egyáltalán nem lehetett felfedezni a fáradtság jeleit. Határozott védekezés mellett hatékony volt a támadójáték is, 11 perc után már 5-2-re vezetett a Veszprém.

A Kielce próbált kapaszkodni, de annyira egyben volt a magyar csapat, hogy az is nehézséget okozott, hogy egyáltalán a 3 gólos hátrányt tartani tudja. 11-7-es állásnál Sabaté mester úgy döntött, hogy pihentetheti kulcsjátékosainkat. Ezt ki is használta a lengyel csapat és feljött egyre, de a Veszprémet ez nem zavarta meg, A félidő végére újra visszaállt a 4 gólos előny (13-17).

A második játékrész elején csoda kézilabdát élvezhetett a szépszámú veszprémi szurkoló. 10 perc elteltével sikerült megduplázni az előnyt (16-24). Ember nem volt a kölni csarnokban, aki azt feltételezte volna, hogy felállhat még a Kielce.

Talant Dusebajevnek, a lengyelek mesterének azonban sikerült annyira fanatizálni játékosait, hogy ne adják fel a mérkőzést. 7 perccel a vége előtt némi döbbenettel kellett elfogadnunk a kínos tényt, hogy a Kielce kettőre fel tudott jönni (26-28), így nagyon nehéz hajrára számíthattunk.

Az is az igazsághoz tartozik, hogy a Veszprém is elhitte 45 perc után, hogy megvan a meccs, és nagyon leállt a csapat. A lengyelek szinte mindent belőttek, a mi támadásaink pedig nagyon lassúak és pontatlanok voltak.

Pontosan 4 perc volt hátra a mérkőzésből, amikor egyenlített a Kielce (28-28). Kimondani is borzalmas, hogy a lengyelek egy 90-ás etapra voltak képesek. A Veszprém hosszú gólcsendjét végül Ilics zárta le. Alilovicnak is rengeteget köszönhetünk, mert kulcspillanatokban 2 hetest is fogott.

9 másodperccel a vége előtt, 1 gólos Veszprém vezetésnél, Kielce támadás közben Dusebajev időt kért. Csak ennyit kellett volna kivédekeznie a magyar csapatnak, de ne sikerült.4 másodperc volt hátra, amikor Lijewski kilőtte a jobb felsőt (29-29). Újabb hosszabbítás elé nézett a Veszprém!

A ráadás első 5 percében megszórták egymás a csapatok, amiből a magyar együttes jött ki jobban. Szinte minden támadásból gól született, így alakult ki a 33-32-es vezetés, ráadásul a második 5 percet emberelőnyben kezdhette a Veszprém.

Ember- és gólelőny ide, vagy oda, a lengyelek kezdték jobban az utolsó 5 percet és átvették a vezetést, így a Veszprémnek kellett az eredmény után mennie, sikerrel. 1 perc volt hátra, amikor Aguinagalde révén újra előnybe került a Kielce, de 1 másodperccel a lefújás előtt Ugalde egyenlített! (35-35)

A büntetőkre maradt a döntés, amelyeket a Kielce jobban értékesített és megnyerte a Bajnokok Ligáját! A Veszprém már félkézzel foghatta a kupát, amikor 9 góllal vezetett negyedórával a vége előtt, de a lengyelek képesek voltak felállni a padlóról, és végül legyőzték a Veszprémet, amely a meccs nagyobb részében űrkézilabdát mutatott be, de a végét elszórakozta.