Két perc alatt két góllal vágta haza a Fradi a Debrecent

Forisek Ádám

2017.11.04. 18:14

Gól nélküli elsõ félidõ után a Fradi végül megszakította a DVSC nyerõ sorozatát. Ez történt a labdarúgó NB I 15. fordulójában.

A telt házas bajnoki mérkőzésen az első félidő gól nélkül telt el, igaz, Priskinnek a 24. percben volt egy nagy helyzete, amikor is éles szögből lőtt a kapusba, majd Gorriaran érkezett a kipattanóra. Szabálytalankodás miatt azonban a Debrecen jöhetett. Egyperces hosszabbítás után vége is lett az első félidőnek.

A második félidő sokkal eseménydúsabb volt, gólok és lapok egyaránt röpködtek jobbra-balra. Az 55. percben felvillant például az első sárga, amelyet Ferenczi János kapott. Az első gól nem sokkal később született: Priskin lövését még védte a debreceni kapus, Böde második próbálkozását pedig egy védő blokkolta, Varga Roland azonban már betalált.

Nem is kellett sokat várni a második gólra, a 60. percben Priskin ollózásával 2-0 a Ferencvárosnak.

Az elkövetkezendő perceket a már említett sárgalapozás jellemezte, Tőzsér, Lovrensics és Bódi kapott lapot. A következő gól 84. percben született, Jovanovic szépített a DVSC-nek.

A 93. percben véget ér a mérkőzés, a Fradi nyerte a dobogósok csatáját.

A 15. forduló további eredményei: Diósgyőr-Balmazújváros 1-2; Haladás-Paks 1-2; Vasas-Újpest 0-1; Videoton-Mezőkövesd 4-0.