Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Két hete van Merkelnek

Sümeghi Lóránt

2016.01.15. 13:48

A Frankfurter Allgemeine Zeitung értesülései szerint hetek kérdése, hogy mikor nyújtanak be bizalmatlansági indítványt Angel Merkel ellen.
BERLIN, 12:58

A Frankfurter Allgemeine Zeitung értesülései szerint pusztán hetek kérdése, hogy mikor nyújtanak be bizalmatlansági indítványt Angel Merkel ellen. 

A legfrissebb értesülések szerint Angela Merkelnek nem lesznek nyugodt napjai, miután egyre inkább nyílik az olló pártja (CDU) és koalíciós partnere (CSU) között. A bajor, konzervatív CSU politikusai még a hónap vége előtt valószínűsíthetően benyújtják bizalmatlansági indítványukat a kancellárral szemben.

A párton belüli elégedetlenségek nem új keletűek; Merkelt már érte kritika az európai puffer-zónában elhelyezkedő országokból is. A jelenlegi helyzet azonban arról árulkodik, hogy pozíciója ennél is bonyolultabb.

Miután több, prominens német jogi szereplő is nyíltan alkotmányellenesnek nevezte a kancellár tevékenységét, a párton belül is meglehetősen feszültté vált a viszony. Több német állampolgár is feljelentette a kancellárt, arra hivatkozva, hogy indokolatlanul engedett be több mint másfél millió migránst dokumentumok nélkül német területre.

Ráadásul Merkel pártjának a főtitkára is naponta deportálna legalább ezer bevándorlót, akinek már visszautasították a kérelmét, azonban ez a kancellár szerint nem járható út. Egyes értesülések szerint Merkel davosi látogatását is azét kellett elnapolni, mert a párton belüli törésvonalakat kellett orvosolni.

És ha ez még mindig nem lenne eléggé kínos számára, a legutóbbi mérések szerint drasztikusan zuhant az elégedettség − 59 százalékról 39-re − a menekültválsággal kapcsolatos tevékenységével is. 

Ezenfelül a német lakosok hetven százaléka tart −joggal − attól, hogy meg fog nőni az országban a bűnözés, továbbá az egész CDU-CSU- koalíció támogatottsága is csökkent, így veszélybe kerülhetnek egyes politikusaik helyei a parlamentbe.


Eközben a nemzetközi megítélése sem olyan fényes már az uniónak sem, amely egyeneságon kötődik Angela Merkel személyéhez. Többek között a franciák és az angolok is többször szóvá tették, hogy miért nem engedték Görögországnak a kiválást. Ugyanis a görög adósságfinanszírozást felesleges tehernek látják a tagállamok. Merkel viszont ragaszkodik a görög államhoz, mivel az eurózóna megvalósult utópiáját szimbolizálja, emellett a migráns-válság megoldásának egyik kulcsát adhatja a jövőben.

Belgium nyílt segélykérést eszközölt az uniós migráció-biztos felé, mivel elmondásuk szerint megbukott a kvóta ötlete, tarthatatlanná vált a helyzet. Emellett az egyre növekvő terrorveszély, a kölni erőszak is tovább mélyíti azt az árkot, amely Angela Merkel és a valóság között tátong.

(Financial Times)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére