Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az újabb migránshullám sodorhatja veszélybe Cameron terveit

888.hu

2015.12.12. 17:27

Újabb bevándorlási hullám érkezésére számít a brit kormány jövõ nyáron, és attól tart, az végleg elmossa a népszavazási kezdeményezését segítõ szándékot az EU-ban.

A brit kormányfő kezdeményezte EU-tagságról szóló népszavazás csak akkor lehet sikeres, ha David Cameronnak az uniós tagállamoknál sikerül elérnie, hogy támogassák a Nagy Britanniába bevándorlók szociális juttatásainak korlátozására vonatkozó tervét. Ennek érdekében az összesen 200 ezernél több munkavállalót  adó Romániát és Lengyelországot még puhítania kell. De a brüsszeli törvénygyárral sem lesz könnyű dolga.

A kormány terve, hogy a Nagy Britanniába érkező uniós állampolgárok munkavállaláshoz kötött támogatását az első négy évben korlátozza. Nem azért, mert ez akkora költséget jelentenek az államkasszának – a brit kormány 2013-ban 530 millió fontot fordított az uniós tagállamokból érkező munkavállalók lakhatási és bér-támogatására, a teljes, 733 milliárd fontos költéséből. A briteknek ez elvi kérdés: ők nem mennek más országokba az állam pénzén élni, hadd döntsék el, az az általuk befizetett adót kire költik.

Kapcsolódó írások:
  • Kilépnek a britek az EU-ból?
  • Zsarolások Európája
  • Rekordszámú bevándorló érkezett Nagy Britanniába
  • Az EU-tagság nem érzelmi kérdés

A szabad mozgás és munkavállalás uniós alapelvét azonban csak a szabályok betartásával lehet felrúgni. Cameron javaslatát Brüsszelben problematikusnak találták. Jean-Claude Juncker bizottsági elnök szerint "nagyon problémás" a javaslat és Martin Schulz EP-elnöknek is "komoly aggályai vannak". A Telegraph szerint megoldás lehet, ha a britek minden az országba külföldről belépőtől megvonják a támogatásokat az első négy évben; a külföldi munkából hazatérő brit állampolgároktól is.

Cameron helyzetét nehezíti, hogy ezt a kompromisszumot gyorsan kell meghoznia: februárig meg kell állapodnia az uniós tagállamokkal, hogy a terveknek megfelelően négy hónappal később, júniusban megtarthassa a népszavazást. Az idő a britek ellen dolgozik – a Cameron-kormány előrejelzése szerint jövőre egy újabb bevándorlási hullám érkezik Európába, a várakozások szerint az ideinél is nagyobb embertömeget hozva. A britek joggal aggódnak, hogy az újabb migrációs válsághelyzetben az ő követeléseik iránti szimpátia gyorsan elenyészik.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére