Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Ismét sivalkodik a Soros-féle Amnesty International

Sümeghi Lóránt

2018.02.22. 15:58

A köztudottan Soros György által is pénzelt Amnesty International (AI) nemzetközi emberi jogi szervezet éves jelentése szerint a magyar kormány nem lehet büszke az emberi jogok területén nyújtott teljesítményére.

Iván Júlia, az AI Magyarország igazgatója szerint tavaly is folytatódtak a menekültek és migránsok elleni súlyos jogsértések, aggodalomra ad okot, hogy március óta a hatóságok határozatlan időre fogva tartják a tranzitzónában menedékkérelmet benyújtókat, köztük a gyermekeket is.

A törvénymódosítások azt is lehetővé tették, hogy minden irreguláris belépőt visszakísérjenek a magyar határkerítés túloldalára, ezzel törvényesítették a jogellenes visszaküldéseket"

– tette hozzá. 

A bevándorláspárti igazgató sajnálkozva tért ki arra is, hogy a tranzitzónákban egy munkanapon beadható kérelmek száma drasztikusan csökkent: ma már csak napi 1-1 menedékkérelmet regisztrálnak. 

Soros Györgyék továbbra is Ahmed H. ügyén pörögnek

Az igazgató továbbá elmondta, hogy a jelentésben kitérnek a terrorizmusellenes intézkedésekre is, így a röszkei zavargással kapcsolatban megvádolt Ahmed H. ügyére is. Kiemelte:

nem tisztázódott az elsőfokú eljárásban, hogy mit is dobott a férfi." 

Közölte, nem gondolják, hogy teljesen ártatlan volt Ahmed H., de a bűnösségét csak akkor lehet megállapítani, ha az kétséget kizáróan bizonyítva van. Kitért arra is, ebben az ügyben az is kérdés, a büntetőeljárást tisztességesen folytatják-e le a hatóságok. 

 

A jelentésben olyan hazugságokat is leírnak, hogy a magyar kormány a felsőoktatási törvény módosításával súlyos csapásokat mért az egyesülés és a tudományos élet szabadságára, a törvénymódosítás elsősorban a Közép-európai Egyetemet (Soros egyetemét) hozta nehéz helyzetbe. 

Iván Júlia szerint "fájó hiányosság", hogy bár Magyarország aláírta az isztambuli egyezményt, az Országgyűlés még mindig nem tette a magyar jog részévé, ezzel pedig nem könnyíti meg a kapcsolati erőszakkal szembeni fellépést. Arról persze nem beszélt, hogy a kormány 2013-ban már lehetővé tette, hogy a testi sértés egyes eseteit, a becsületsértést, a személyi szabadság megsértését és a kényszerítést a jövőben súlyosabban bünteti majd a Btk., ha az elkövető és az áldozat együtt él vagy élt.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére