Ismét magyar érem a riói paralimpián

Nagy Gábor

2016.09.13. 06:34

Tóth Tamás bronzérmet nyert az S9-es sérültségi kategória 100 méteres gyorsúszó számában a riói paralimpia hétfõi versenynapján.

Tóth négy éve, Londonban két ezüstérmet is szerzett, az egyiket ebben a számban.

A délelőtti előfutamból a holtversenyes második idővel jutott be az esti döntőbe, ahol 50 méternél még elsőként fordult, de aztán két ausztrál riválisa megelőzte. A szám másik magyarja, Sors Tamás hatodik lett a döntőben.

A 24 éves Tóth Tamás a magyar küldöttség hetedik érmét gyűjtötte be Rióban, három ezüst mellett ez a negyedik bronz.

A nap folyamán még ezüstérmet nyert Osváth Richárd, a Törekvés SE kerekesszékes vívója, de szintén érmet szerzett Pálos Péter asztaliteniszező is, aki a pódium harmadik fokára tudott felérni.