Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

India megállítaná a népességrobbanást

888.hu

2019.01.25. 09:38

Néhány éven belül a világ legnépesebb országává válhat India, megelõzve Kínát. A népességnövekedés megfékezésére számos kísérlet történt, eddig sikertelenül. Az egyik elképzelés szerint a szülõknek csak két gyermek megszületését engedélyeznék.
ÚJDELHI, 9:38

Néhány éven belül a világ legnépesebb országává válhat India, megelőzve Kínát. A népességnövekedés megfékezésére számos kísérlet történt, eddig sikertelenül. Az egyik elképzelés szerint a szülőknek csak két gyermek megszületését engedélyeznék  - írja a hirado.hu.

Az ENSZ statisztikái szerint Kínában csaknem 1,38 milliárd ember él, míg Indiában mintegy 50 millióval kevesebben, de a várható születések száma alapján a két ország hamarosan helyet cserélhet a ranglistán. Bár az indiai népesség növekedésének üteme lassult az elmúlt évtizedekben az 1991 és 2001 közötti 21,5 százalékról a következő tízéves időszakban mért 17,6 százalékra, ez jóval meghaladja a hasonló időszaki kínai adatokat.

Az indiai kormányok az elmúlt évtizedekben számos lépést tettek a születésszám szabályozására. Se szeri se száma a felvilágosító kampányoknak, amelyek főleg az elmaradottabb vidéki lakosságot célozták meg. A kampányok során óvszert és fogamzásgátló tablettákat osztogattak, és a családtervezés előnyeiről győzködték a lakosságot. Felmérések szerint a párok fele használ fogamzásgátlót.

A kínai modellt követnék

Képviselők egy csoportja azonban további intézkedéseket sürgetett. Egy olyan törvénytervezetet nyújtottak be, amely a kínai modellhez hasonló születéskorlátozásokat vezetne be, de nem egy hanem két gyereket engedélyezne a szülőknek. Így központilag dönthetnék el, hogy egy-egy családban mennyi gyerek születhet.

A javaslatot előterjesztő egyik képviselő szerint a jelenlegi népesedési számok alapján nem garantálható a lakosság alapvető szükségleteinek a kielégítése.

Hogyan biztosítsuk az ivóvizet, az egészségügyi ellátást vagy a fizikai infrastruktúrát az egyre növekvő számú népesség számára” – tette fel a kérdést. Ezután több mint száz képviselő fordult levélben az indiai elnökhöz, arra kérve Ram Nath Kovindot, hogy vegye komolyan javaslatukat. A vitatott törvénytervezet végül nem került a törvényhozás elé.

A születésszabályozás hátrányai 

A kínai egykepolitikát 1979-ben vezették be, és csak 2015-ben törölték el. Bár sikerült megfékezni a népességnövekedést, azóta már látszanak az intézkedés hátrányai. A kínai társadalomban hagyományosan is a fiúkat preferálták, és az egykepolitika miatt a nemek között népességszámban is nagy egyenlőtlenség alakult ki.

A kínai születésszabályozás egy másik negatív hozadéka az elöregedő társadalom problémája. A teljes népességen belül a 65 év felettiek aránya 10 százalékra emelkedett.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére