Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Így vágja tönkre a kultúrát a liberálfasizmus

Bertha László

2017.11.09. 10:58

Egy amerikai újságíró hat pontban foglalta össze, hogy hogyan teszik tönkre a liberálisok a kultúrát.

John Hawkins a Townhall című konzervatív véleményportálon arról ír, hogy volt idő, amikor az Egyesült Államokban a nemzet még a szabadságra, a felelősségre, a tisztességre, a hazafiságra és a kemény munkára törekedett. Persze máig vannak olyanok, akik hisznek ezekben a dolgokban, ám a liberalizmus miatt sokkalta destruktívabb értékek szivárogtak be az amerikai kultúrába.

A szerző szerint számos módja volt annak, ahogy a liberálisok lealacsonyították a kultúrájukat, ám a következők mind közül a legrosszabbak:

1. Mindennek az átpolitizálása

Hiába szeretne az ember csak egyszerűen kikapcsolódni, a liberálisok mindent átpolitizálnak. Ott van például az amerikai futball, ahol bizonyos játékosok a zászló ellen tiltakoznak. Hollywoodban pedig színészek tesznek politikai nyilatkozatokat. Hawkins szerint az ember már a fürdőszobába sem mehet be békésen, hiszen lehet, hogy azt valaki mással kell megosztania, aki ma éppen ellenkező neműnek érzi magát. A liberálisok azonban a szerelmi életedet sem kímélik: ha ugyanabból a rasszból randizol valakivel, talán rasszistává válsz. Ha véletlenül házasodnál, akkor is jobb odafigyelni: támogasd a melegházasságot vagy egyből homofóbbá válsz.

2. Politikai korrektség

A Townhall publicistája mind közül talán ezt gyűlöli a legjobban. Ma ugyanis az a helyzet, hogyha egy normális ember mond egy viccet a Twitteren, akkor az egész életét lerombolhatja a liberális viccrendőrség. Hawkins szerint visszataszító látni, hogy a liberálisok olyan szinten magukévá tették a fasizmust, hogy képtelenek tolerálni az ellentétes gondolatokat. Sajnos mostanra mindenki tojáshéjakon járkál, hiszen néhány „nebáncsvirág” szörnyen felháborodhat… Igazából bármin.

3. Áldozatiság

És igen, mostanában ez legfelkapottabb téma. A szerző úgy véli, hogy csak Amerikában lesznek az emberek annyira izgatottak attól a gondolattól, hogy áldozatok legyenek, hogy még saját magukkal szemben is hamis gyűlölet-bűncselekményeket intéznek, hogy megszerezzék e státuszt. Ennek egyik legkomikusabb példája, amikor amiatt sírnak, hogy szexuális támadásnak és traumának voltak kitéve egy 93 éves, kerekesszékhez kötött elnök révén, aki megcsípte a feneküket. Hawkins szerint egyedül Amerikában fordulhat az elő, hogy a fehér privilégiumok és az intézményi rasszizmus miatt sivalkodnak, csak mert nem történik elég valódi rasszizmus. Természetesen volt idő Amerikában is, amikor az emberek erősnek akarták érezni magukat és képesek voltak kezelni saját problémáikat ahelyett, hogy áldozatok legyenek. „Még manapság is vannak ilyen emberek – konzervatívoknak hívják őket” – írja a publicista.

4. Liberális feminizmus

Az eredeti feminizmus – miszerint „a nőknek ugyanolyan jogokkal kellene rendelkezniük, mint a férfiaknak” – széles körben elfogadott a társadalomban, irrelevánssá téve a feminizmust. Így hát a liberális feministák újra feltalálták a feminizmust mint a férfigyűlölet és az áldozattá válás kombinációját. Figyelj oda, ez a patriarchátus és a nemi erőszak kultúrája! Ne merészeld megtartani nekem az ajtót! Fejezd be a „mansplaininget”! Ne mondd azt, hogy „nem minden férfi”! Csak ülj le csendben és gondolkodj el azon, hogy elnyomod a nőket! – sorolja a liberális feminista közhelyeket Hawkins, aki szerint mindez tévútra tereli a nőket.

5. Törzsiesedés

A liberálisok folyamatosan azon dolgoznak, hogy az amerikaiak kisebb csoportokra osztódjanak, melyek egymással torkig vannak. Hawkins szerint mindez hihetetlenül veszélyes a jövőre nézve, hiszen nem tarthatod egyben hosszú ideig az emberek csoportját – beleértve a nemzetet – úgy, hogy az emberek többé nem hisznek és nem osztoznak ugyanazokban a célokban és értékekben, mint a szomszédaik. „A nemzetünk mottója „E pluribus unum” [sokból egy] – de mi történik akkor, amikor a liberálisok ragaszkodnak ahhoz, hogy soha ne legyünk egyek?” – teszi fel a kérdést.

6. Ítélkezésmentesség

Nagyon sok liberálist hallottunk már arról beszélni, hogy mennyire fontos, hogy az „ítélkezésmentesség” beszivárgott a kultúránkba. Amikor választani kell aközött, hogy mi a legjobb a társadalomnak, és mi a legjobb az egyén számára, aki valami rosszat tett, akkor mindig az adott egyén mellett állunk. Hogy működik ez az esetünkben? Mióta a válás, a házasságon kívüli gyermek és az abortusz körül feloldódott a megbélyegzés, jobb vagy rosszabb a helyzet? Már a puszta tény, hogy nem vagyunk hajlandóak vonalat húzni a homokba és azt mondani, hogy „ez helyes” vagy „ez rossz”, elfajzásba vezette a kultúránkat – írja a Townhall hasábjain.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére