Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Így hisztiznek a Soros-féle "civil szervezetek"

Forisek Ádám

2017.04.20. 21:58

A "civil szervezetek" óriási sivalkodásba kezdtek a külföldrõl támogatott szervezetek átláthatóságát szóló törvényjavaslatot illetõen, mivel az szerintük "megbélyegzõ".

Az Amnesty International Magyarország, a Magyar Helsinki Bizottság, a Transparency International Magyarország, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) és a Háttér Társaság képviselői csütörtöki sajtótájékoztatójukon arról beszéltek, hogy szerintük a törvénytervezet csak a szervezeteik megbélyegzését szolgálja, emellett még alkotmányellenes is, ezért azt szerintük természetesen vissza kellene vonni.



Iván Júlia, az Amnesty International Magyarország helytartója szerint a megbeszélés "felesleges" volt, ugyanis a tervezetet előterjesztő fideszes országgyűlési képviselők nem fejtették ki érveiket az ülésen.

Az ülésen számos minisztérium képviselői is jelen voltak, valamint az öt civil szervezet mellett képviseltették magukat más szervezetek, alapítványok és vallási szervezetek is.

Szerintük a törvény teljesen szükségtelen és felesleges, minden egyes kötelezettségnek eleget tesznek a szervezetek. Ha pedig valamelyik nem, akkor most is van megfelelő szankciórendszer – jelentette ki Iván Júlia, annak a szervezetnek az igazgatója, amely már korábban is elismerte, hogy Soros Györgytől kap támogatást.

Kádár András Kristóf, a Magyar Helsinki Bizottság társelnöke is nyilatkozott.  Õ szintén azt mondta, megbélyegző a jogszabály. A Helsinki Bizottság tiszteletbeli elnöke egészen véletlenül a Soros-egyetem egyik alapítója, Sajó András.

Martin József Péter, a Transparency International Magyarország ügyvezető igazgatója arról beszélt, hogy a törvényjavaslat abból a hibás előfeltevésből indul ki, hogy ismeretlenek és átláthatatlanok a civil szervezetek pénzköltései. Ez tényszerűen nem így van – jelentette ki, bár érdekes módon korábban konkrétan nem tudott elszámolni saját pénzügyeivel a szervezet.

Kérdésre válaszolva közölte: ha elfogadják a törvényt, akkor annak szövegét megvizsgálják, és majd azután döntenek arról, hogy milyen további lépéseket tegyenek.

Szabó Máté Dániel, a tüntetésekre és rongálásokra pofátlanul buzdító Társaság a Szabadságjogokért szakmai igazgatója azt mondta, hogy a törvényjavaslat nem az átláthatóságot kívánja szolgálni. Az átláthatóságot az infotörvény betartása szolgálná elsősorban, ugyanakkor Magyarországon több éve nincs lobbitörvény, amely szintén a döntéshozatalai folyamatok átláthatóságát lenne hivatott biztosítani.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére