Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Igenis nagyon jó Magyarországon fiatalnak lenni!

Pörge Béla

2017.02.13. 15:28

Egyre több fiatal tartja Magyarországot a legjobb helynek, ahol élni akar - derül ki a Magyar Ifjúság Kutatás 2016 gyorsjelentésébõl.

Balog Zoltán a Magyar Tudományos Akadémián elmondta: a kutatást 2000 óta négyévente folytatják le mindig azonos módszertannal, tavaly nyolcezer magyarországi és – első alkalommal – négyezer határon túli 15-29 éves fiatalt kérdeztek meg.

A miniszter hangsúlyozta, ahhoz, hogy a kormány jó döntéseket hozzon a fiatalokkal kapcsolatban, ismernie kell őket — írja az MTI.

A miniszter az eredményeket reménykeltőnek nevezte, a kutatás szerint ugyanis a mai fiatalok tehetségesek, nagyobb bizalommal fordulnak a jövő felé, fontos nekik a család, a közösséghez és a nemzethez tartozás.

Egyre több fiatal tartja Magyarországot a legjobb helynek, ahol élni szeretne"

– tette hozzá Balog Zoltán.

A válaszok szerint a fiatalok hisznek abban, hogy a gyermek születése boldogságot hoz az életükbe, kevésbé jelent nekik gondot a munkavállalás, és jobban is törődnek az országgal. Emellett húsz éve nem volt ilyen magas a gyermekvállalási kedv, pedig a szülőképes korban lévő nők száma folyamatosan csökken"

– mondta a miniszter.

Elmondta azt is, hogy 2004 óta tíz százalékkal nőtt a fiatal munkavállalók aránya, és öt százalékkal csökkent körükben a munkanélküliség. Magyarországon az ifjúsági munkanélküliség az európai uniós átlag alatt van, a legfrissebb adatok szerint 11,9 százalék. Ezzel szemben Olaszországban ez az arány 40, Görögországban 44, Spanyolországban 43, Lengyelországban pedig 18 százalék.

Kitért arra is, hogy az idegen nyelvet beszélők aránya jelentősen emelkedett 2012 óta, de a nyelvvizsgával rendelkezők aránya nem nőtt. Ezért az új ifjúsági stratégiában javaslatot tesznek majd arra, hogy az első középfokú nyelvvizsga költségét az állam vállalja magára.

Azzal kapcsolatban, hogy egyesek szerint korai 2020-ban bevezetni a kötelező nyelvvizsgát a felsőoktatási felvételinél, Balog Zoltán azt mondta, minden évben körülbelül tíz százalékkal nő azok száma, akik eleve nyelvvizsgával mennek egyetemre.

Balog szerint az eredmények alapján azt lehet mondani, hogy egy derűlátó, optimista, vagány nemzedék válik épp felnőtté.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére