Hosszú Katinka napja lesz a mai a vizes vébén

2017.07.24. 09:58

A mai elõfutamán már úszott is az Iron Lady, nem is akárhogy! Rajta kívül is van még kiért szorítanunk ma!

Hosszú Katinka hétfőn délelőtt simán nyerte a saját előfutamát 100 méter háton, 58.80-as idővel. Ez az összesítésben a második legjobb eredmény lett, a kanadai Kyle Masse előzte csak meg, ennek ellenére Katinka nem fog elindulni a 100 méter hát középdöntőjében, mert túl közel lenne az időpont a 200 méter vegyes döntőjéhez, amiben a magyar úszó magasan aranyesélyes.

Hosszú Katinka hétfőn 18:54-kor úszik a 200 méter vegyes döntőjében.

A délelőtt során még négy számban hat magyar úszik előfutamot, este pedig a női vízilabda-válogatott játszik majd az elődöntőért Kanada ellen, 20:30-kor.

Balog Gábor férfi 100 méter háton az előfutamán hetedik lett, 54.88-as idővel. Ebből sajnos valószínűleg nem lesz középdöntő, Balog jelenleg a hetedik, de még két előfutam van hátra, nagy nevekkel.

10:00: Balog Gábor 21. lett összesítésben, nem jutott a középdöntőbe.

10:11: A fiatal Sztankovics Anna 100 m mellen a saját előfutamán 9. lett, ezzel kevés esélye van továbbjutni.

10:16: Sztankovics reális eredménynek tartja a mai úszását, de ennél többet várt. 25. helyen végzett, így nem jutott be a középdöntőbe.

10:38: Bernek Péter az előfutamán a kilencedik lett, összesítésben 11., még két futam van hátra, az egyikben Kozma Dominik is indul.

10:41: Kozma Dominik nagyot hajrázott, és harmadik lett az előfutamán, összesítésben a negyedik, így ő biztosan bejutott a középdöntőbe, Bernek Péter viszont nem, már most a 19., és van egy futam.

11:27: Kapás Boglárka harmadik lett az előfutamán, Késely Ajna negyedik, tizenegy másodperccel lemaradva. Egy futam még van, jó esély van rá arra, hogy mindketten bejussanak a döntőbe, Kapás Bogi 16:09-es ideje szinte biztosan elég lesz.

11:43: Katie Ledecky fölényesen nyerte az előfutamot, és a döntőt is ő fogja nyerni, ha nem történik valami csoda. Jó hír, hogy Késely is bejutott a döntőbe, Kapás Boginak a dobogóra van esélye az idők alapján.