Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Hol vagytok "civilek"?

Bertha László

2018.10.12. 15:30

Hol vagytok akkor, amikor kárpátaljai magyar embereket akarnak deportálni szülõföldjükrõl? Hol vagytok akkor, amikor magyar embereket írnak fel "halállistára"? Hol vagytok akkor, amikor a magyar kisebbség jogait bakanccsal tiporják sárba? Hol vagytok akkor, amikor magyarok nem beszélhetnek a saját anyanyelvükön?

Péntek van, a hét első felét Kárpátalján töltöttem munkatársaimmal. Az Echo TV Informátor című műsorát készítettük a külhoni területen. Három napos tartózkodásunk alatt ízelítőt kaptunk a jelenlegi ukrán állapotokról. Egy dolog biztos! Soha nem volt ennyire nehéz helyzetben a kárpátaljai magyarság, pedig tudna mesélni az a talpalatnyi föld.

A magyarokat érintő jogsértések mindennaposak Ukrajnában. Oktatási, nyelv és kisebbségi törvény, deportálással fenyegetés és halállisták - így telnek a kárpátaljai magyarok mindennapjai. A magyar határmenti terület jelenleg olyan része Európának, ahol lenne keresni valójuk a különféle jogvédő civil szervezeteknek. Biztos nagyon meglepő lesz, de kárpátaljai tartózkodásunk alatt nem találkoztunk egyetlen Soros-szervezettel sem. Először arra gondoltunk, hogy biztosan pont nem ebben a három napban jöttek segíteni a külhoni magyaroknak, de a helyi emberek azt mondták, hogy soha nem is hallottak ezekről a civilnek nevezett szervezetekről, nemhogy a segítségükről.

Megfejtettük, hogy mi lehet a baj. A külhoni magyarok nem afgán vagy szír menekültek, hanem ők is "csak" magyarok, mint mi. Azt pedig már régóta tudjuk, hogy ennek a civilnek hazudott gittegyletnek mindenki több, aki nem magyar.

A magyar álcivil szféra ilyen. Nem lehet rá számítani, de mi a helyzet Judith Sargentinivel vagy mondjuk a Velencei Bizottsággal? Tudom nagyon meglepő lesz, de a magyarokért aggódó EP-képviselővel sem találkoztunk. Sokan felszisszenek most, mi dolga lenne Judithnak Ukrajnában, nem EU-s ország - csak mondjuk szeretne az lenni - viszont azt ne felejtsük el, hogy a területén majdnem százezer magyar állampolgár él, olyan magyar emberek, akikért Sargentininek elvileg nagyon kellene aggódnia. Most mégsem teszi. Kerestük, kerestük a Velencei Bizottság szakértőit is Beregszászon, de őket sem találtuk. Érdekes itt belefér az emberi jogokba, hogy magyarokat akarnak kitelepíteni ezeréves szülőföldjükről.

Nem érdekli a kárpátaljai magyarok sorsa a "civil szervezeteket", a Velencei Bizottságot, de még Judith Sargentinit sem. Viszont izgatottan figyeli, sőt tudósít is a kárpátaljai helyzetről a New York Times. Nem viccelek, az Egyesült Államok egyik legnagyobb hírlapja újságírót küldött Beregszászra, hogy nézze meg mi is a helyzet a többségében magyarok lakta városban.

Ha bárkinek, bármikor is megfordul a fejében, hogy a hálózat nem létezik, akkor gondoljon csak erre az esetre. Õszintén, mennyi a valószínűsége annak, hogy a New York-i szerkesztőségben a 68. emelet 268-as irodájában John vagy Ken magától kitalálja, hogy ő írna egy kicsit a kárpátaljai Beregszászról. Én értem, hogy a New York Times újságírói nagyon naprakészek és tájékozottak, de ezt azért némi túlzásnak érzem. A hálózat minden ilyen alkalommal saját magát buktatja le. Ez az eset is jól mutatja, hogy Soros György emberei mindenhol ott vannak és az információt elképesztő sebesség tudják megosztani egymással.

Most térjünk is vissza a New York Times beregszászi tudósításához. A cikk természetesen végig Ukrajnát sajnálja. A nyitókép is arról szól, hogy a magyar állami opera beregszászi előadásán az ukrán himnuszt csendben hallgatta végig a közönség, bezzeg a magyar nemzeti éneket mindenki torka szakadtából énekelte. A New York Times újságírójának az is nagyon fáj, hogy a beregszászi magyarok magyarnak érzik magukat és úgy élik életüket. Természetesen az írás végső konklúziója az, hogy Orbán Viktor nacionalista, mert a magyar kormány segít a kárpátaljai magyaroknak.

Nálunk ezt nem nacionalizmusnak nevezik, hanem nemzeti összetartozásnak. A történelem során úgy alakult, hogy külön országban kell élnünk, azonban semmilyen politikai erő és döntés nem tud szétszakítani minket, mert mindannyian magyarok vagyunk.

A kárpátaljai magyarság helyzetével foglalkozó Informátor ma este 20.35-kor az Echo Tv-n!

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére