Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Hogy áll Európa a burkával?

Forisek Ádám

2018.06.02. 21:40

Dánia épp most tiltotta be a burkát, így hát összeírtuk, hogyan küzd a többi európai ország az iszlamizáció ezen formája ellen.

Számos ország Európában már betiltotta a teljes arcot eltakaró fejkendőt, amely legfőképpen a vallási célzattal viselt hagyományos ruhákat próbálja kiszorítani a mindennapi életből. A kérdés az, hogy a kultúráért vívott harcban melyik az erősebb: az őshonos értékek mellett kiállók vagy az iszlamofóbiát kiáltók hangereje?

Lássuk csak, mely országok tettek már lépéseket a burka, nikáb viselése ellen!

Franciaország

A franciák voltak az elsők, akik ilyen törvényeket hoztak, a tiltás egészen pontosan 2011 áprilisa óta érvényben van. Kínosan ügyeltek arra, hogy az ország szekuláris jellegét megpróbálják fenntartani, ezért szó szerint nem említik a törvényben a burkát:

a közterületeken senki sem viselhet olyan ruhadarabot, amely eltakarja az illető arcát.”

Franciaországban nagyjából 5,5-6 millió muszlim él, ám ebből "csak" 2000 muszlim nő visel burkát, nikábot.

Belgium

Belgiumban 2011 júliusában döntöttek úgy, hogy kitiltják a közterületekről az arcot eltakaró ruházatot. A szabályt áthágókat pénzbüntetésre, vagy hétnapos elzárásra is ítélhetik. Belgiumban mintegy 1 millió muszlim tartózkodik, a kormányzati adatok szerint 300 nőt érint a tilalom.

Hollandia

Elérkeztünk az első országhoz, amely a migrációs válság után, 2016-ban szavazta meg a burkatilalmat. Hollandiában csak részleges tilalom van érvényben: csak középületekben, tömegközlekedési eszközökön, iskolákban és kórházakban tilos az efféle ruházat viselése. A szabályszegők 400 eurós büntetésre számíthatnak.

Bulgária

A bolgárok szintén 2016-ban vezették be a tilalmat, de sokkal szigorúbban büntetik a burkát viselőket, mint a hollandok. Aki megszegi a szabályt, 750 eurót köteles fizetni. Ugyanakkor a hollandokhoz hasonlóan itt sem általános tiltásról van szó: sportolásnál, munkahelyen és vallási eseménynél viselhető.

Ausztria

Nyugati szomszédunk 2017 októberében vezette be a tilalmat. A törvény értelmében minden arcvonást láthatóvá kell tenni az állcsúcstól a homlokig. Aki ennek nem tesz eleget, 150 eurós büntetést kell fizetnie.

Dánia

Május 31-én Dánia is csatlakozott a burkát tiltó nemzetekhez. 75 igen szvazattal és 30 nem ellenében elfogadták az új törvényt, amely augusztusban lép hatályba. A skandináv országban a szabályszegőknek először „csak” 134 eurós büntetést kell fizetniük, de aki visszaeső, az ennek tízszeresét is köteles befizetni.

És a többiek?

Nos, számos olyan európai ország van, amely szintén kacérkodik a burkatilalommal. Köztük szerepel Németország, Svájc, Észtország, Litvánia, Lettország, valamint Norvégia. Katalónia régiójában is érvényben van a burkatilalom, Olaszországban pedig már az 1970-es évek óta érvényben van egy törvény, amely a személyazonosítást nehezítő ruhadarabok viselését tiltja.

Iszlamofóbia ide vagy oda, a fenti listából úgy tűnik, valami áthidalhatatlan törésvonal mégiscsak húzódik az iszlám és az európai kultúra között.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére