Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Hivatalos: Bulgária is nemet mond az ENSZ migrációs paktumára

Tóth Dalma

2018.12.05. 14:40

Bulgária nem csatlakozik az ENSZ globális migrációs csomagjához, és nem képviselteti magát az ENSZ december 10-11-i marrákesi csúcstalálkozóján, ahol a tervek szerint elfogadják a dokumentumot - jelentette be a szófiai kormány sajtószolgálata szerdán.

A bolgár jobbközép kabinet egyben közölte azt is, hogy az ország ENSZ-nagykövete tartózkodni fog a világszervezet közgyűlésében ezt követően tartandó szavazáson is, amelyen a már elfogadott paktum támogatásáról szóló határozattervezetről voksolnak – írja az MTI.

Ezen a ponton a bolgár kormány úgy véli, hogy

döntésével, miszerint nem csatlakozik az ENSZ migrációs csomagjához, fokozott mértékben védelmezi az ország és lakosai érdekeit

– áll a szófiai kabinet közleményében.

A bolgár kormány egyben leszögezte: Bulgária továbbra is teljesíteni fogja az emberi jogok terén vállalt nemzetközi kötelezettségeit, és fokozott mértékben ellenőrizni fogja határait.

November közepén Cvetan Cvetanov, a konzervatív Polgárok Bulgária Európai Fejlődéséért (GERB) kormánypárt frakcióvezetője bejelentette: a bolgár kormány nem támogatja a csatlakozást az ENSZ globális migrációs csomagjához.

Az országot tavaly május óta a GERB és a nacionalista Egyesült Hazafiak szövetség koalíciója kormányozza, Bojko Boriszov miniszterelnök vezetésével.

Az Egyesült Hazafiak erősen ellenzi a migrációs paktumot, mondván, hogy az sérti a bolgár nemzeti érdekeket.

A bolgár kormány szigorú politikát folytat az Európába irányuló illegális bevándorlással szemben. A balkáni ország szögesdrót kerítést húzott a Törökországgal közös határán a migrációs hullám feltartóztatására.

Az ENSZ migrációs csomagját – hivatalos nevén Globális megállapodás a biztonságos, rendezett és szabályos migrációról – a tervek szerint decemberben fogadják el a szervezet marokkói csúcstalálkozóján. Az elfogadás folyamatából időközben több ország is kilépett, köztük Magyarország, valamint többen mérlegelik a távozás lehetőségét, például Lengyelország.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére