Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Hiába az álnemzeti sivalkodás, Magyarország nem változtat a migrációs álláspontján

Sümeghi Lóránt

2017.05.15. 21:58

Bármilyen határozatot fogad el az Európai Parlament (EP) a hét közepén, Magyarország nem kíván változtatni a migrációról képviselt álláspontján - jelentette ki Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetõ-helyettese hétfõi budapesti sajtótájékoztatóján.

A kormánypárti politikus ismertette, hogy az EP valószínűleg a két, Magyarországot elítélő előterjesztett javaslatból az egyiket el fogja fogadni. Értékelése szerint valamennyi támadás a bevándorlással összefüggő véleménykülönbségekre vezethető vissza, és 

az is látható, hogy Soros György már a látszatra sem adva igyekszik befolyásolni azokat a nemzetközi szervezeteket, amelyek szóba állnak vele.

Példaként hozta, hogy az Európai Bizottság első embere, Jean-Claude Juncker, helyettese és más biztosok is találkoztak vele, nem tudni milyen minőségben. Nyilvánvaló, hogy a CEU-val, illetve Magyarországgal kapcsolatos ügyekben jött létre a találkozó, amelyen Soros György mindent megtett, hogy csökkentse Magyarország érdekérvényesítési lehetőségeit az EU-ban. Gulyás Gergely hangsúlyozta, 

ahogy az eddigi, úgy az ez utáni határozatok sem változtatnak Magyarország álláspontján."

A néppárti tervezet is kritikus, ugyanakkor olyan véleményeket és felszólításokat rögzít, amelyeknek a magyar kormány ma is megfelel – ismertette, hozzátéve, a kormány párbeszédet folytat az Európai Bizottsággal és rendre a kompromisszumos megoldást keresi. Hozzátette, ez a javaslat meg sem említi a 7. cikkely alkalmazásának lehetőségét.

A politikus megjegyezte, noha vannak az indítványnak elítélő elemei, a Fidesz az Európai Néppárton belül a jobboldalon helyezkedik el, s ma több tagpárt is liberális álláspontot képvisel a migrációban.

Együtt tudunk velük élni" 

– fogalmazott.

A baloldal javaslatát egy Magyarország elleni nyílt támadásként értékelte, ugyanakkor jelezte, hogy annak sincs semmilyen kötő ereje. Példaként említette, hogy a Tavares-jelentésről ennyi idő elteltével okkal mondható, hogy a papír csak értéktelenebb lett azzal, hogy ráírták azt, mint amit eredetileg képviselt. Ez a baloldali javaslatra is igaz – vont párhuzamot.

Tudomásul kell venni azt is, hogy aki magyar részről támogatja a 7. cikkely elfogadását, a szavazati jog elvonására, felfüggesztésére irányuló mechanizmust, annak utána itt a választók előtt kell elszámolnia" 

– szögezte le a Fidesz alelnöke.

Kiemelte azt is, hogy az eljárásra nincs semmilyen indok, továbbá az csak elvi lehetőség, ugyanis az államfők és kormányfők teljes egyetértésére lenne szükség, holott még többségre sem számíthatnak a kezdeményezők.

A frakcióvezető-helyettest kérdezték a civilek átláthatóságáról szóló törvényjavaslatról is.

Mint mondta, várják a Velencei Bizottság álláspontját, ugyanakkor célként jelölte meg, hogy még a tavaszi ülésszakban, várhatóan június 15-ig elfogadja azt a parlament. A külföldi egyetemeket érintő vitáról szólva pedig azt mondta:

párbeszéd van az Európai Bizottság és a kormány között, utóbbi 10 napon belül megadja a választ a felvetésekre."

Kérdésre azt is megerősítette, a szerb-magyar határszakaszon álló kerítés semmilyen formában nem veszélyeztet emberéletet. A külső határ megvédése nem csupán belső jogi, hanem schengeni kötelezettség Magyarország számára – szögezte le, jelezve: ami ehhez szükséges és emberéletet nem veszélyeztet, azt indokolt megtenni.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére