Hatalmas égések napja a Magyar Kupában

2016.11.30. 16:25

Harmadosztályú együttes ejtette ki a Videotont és a Haladást, nagyot égett az MTK is.

Két mérkőzést kedden rendeztek a Magyar Kupa idei utolsó fordulójában, a többi 14 mérkőzés szerdára maradt.

Kedden a Vasas nagy nehezen 3–2-re verte Győrt, a Mezőkövesd simán nyert a REAC ellen.

Szerdán több meglepetés is volt.

A legnagyobb égés a Videotoné, a bajnoki címre hajtó, és kifejezetten erős kerettel rendelkező csapat 2–1-re kikapott a Budafoktól. A Budafok az NB III Középcsoportjában szerepel, és nem áll feljutásra.

Szintén nagyot bukott a Haladás, a szombathelyiek 2–2-es rendes játékidő után 3-3-at értek el Érden, majd büntetőkkel kiestek. Kétszer vezetett az Érd, de 2–2-re a 93. percben mentették a meccset.

Az MTK a másodosztályú Dorogtól szenvedett 1–0-ás vereséget.

A Honvéd az adminisztratív okok miatt kizárt Soroksár helyett a negyedosztályú Ménfőcsanakkal játszott, 5–0-ra nyert a fővárosi csapat. A Diósgyőr megyei ellenfele, a Putnok ellen 4–1-re diadalmaskodott.

A Gyirmót jelenleg is játszik a Kecskeméttel, az Újpest 17 órától a Kozármisleny ellen lép majd pályára, míg a Fradi Felcsúton vív meg a Puskás Akadémiával 18 órától.

Továbbjutott még a mai napon a Szolnok, a ZTE, a Sopron, a Csákvár és a Cegléd a másodosztályból, illetve a Szentlőrinc a harmadosztályból.

UPDATE: A Gyirmót 2-0-ra nyert Kecskeméten. Az Újpest és a Fradi is nagyon megszenvedett másodosztályú ellenfelével, de mindkét csapat továbbment. A lilák 1-1 után tizenegyesekkel, míg a zöldek szintén 1-1 után a hosszabbításban lőtt góllal, 2-1-es sikerrel jutottak a legjobb 16 közé.