Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Hatalmas dicséretet kaptak Kínától a közép-kelet-európai országok Budapesten

Horváth József György

2017.11.28. 21:28

Az Egy övezet, egy út kezdeményezés aktívan halad elõre, a közép-kelet-európai országok és a többi vonal mentén fekvõ ország együttmûködnek a gazdasági kapcsolatok fejlesztésében - mondta Huang Hung, a kínai biztosításfelügyelet alelnöke kedden Budapesten, az Ázsiai Pénzügyi Együttmûködési Szövetség (AFCA) kétnapos pénzügyi csúcstalálkozójának megnyitóján.

Kína és az érintett országok között a kereskedelem láthatóan növekszik minden szempontból, az együttműködés pedig széles körben, több szinten mélyül"

- hangsúlyozta az alelnök.

Magyarország Kína kelet-európai legnagyobb befektetési célországa, amely a legkorábban írta alá az Egy övezet, egy út kormányközi szerződést az európai uniós országok közül"

– emlékeztetett Huang Hong.

A biztosításfelügyelet alelnöke megjegyezte: a tudományos, a technikai és a pénzügyi együttműködés mélyen összekapcsolódik Kínában, ugyanakkor kihívások is megjelentek az utóbbi időben. Az európai-ázsiai kapcsolatokat károsíthatják például az antiglobalizáció csírái, és a pénzügyi kockázatok ellenőrzése, illetve megelőzése is egyre nehezebb. Szerinte erősíteni kell az ázsiai-európai pénzügyi együttműködés infrastruktúráját.

Kína egyre nyitottabbá válik – hívta fel a figyelmet Huang Hong, emlékeztetve arra, hogy az idén novemberben kormánya kihirdette: fokozatosan feloldja a bankokban és életbiztosításokkal foglalkozó pénzügyi intézményekben való külföldi befektetésekre vonatkozó korlátozásokat.

Támogatjuk a kínai pénzügyi vállalkozások nemzetközi porondra lépését, üdvözöljük a közép-kelet-európai globális pénzügyi intézményeket a kínai piacon"

– jelentette ki.

Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke az AFCA első globális konferenciáján, amelyet Kínán kívül rendeztek meg, arról beszélt, hogy egyre erősebb a partneri kapcsolat Európa és Ázsia között, az Európai Unió és Kína között, illetve a tizenhat közép-kelet-európai ország és Ázsia között.

A jegybankelnök rámutatott: az euró történetében vannak sikerek is, ugyanakkor "félig-meddig mégiscsak sikertelenség övezi" a közös fizetőeszközt. Arra biztatta a fórumon jelenlévőket, hogy tanuljanak az euró hibáiból, a kínai fizetőeszközzel, a renminbivel ne kövessék el ugyanazokat a hibákat. 

Kína eddig több mint 6 milliárd dollárt költött az Új Selyemút Gazdasági Övezet program keretében. A Kína által 2013-ban útjára indított Egy Övezet - Egy Út (Új Selyemút) Kezdeményezés kereskedelmi infrastruktúra fejlesztési program két fő részből áll, a Selyemút Gazdasági Övezet és a 21. Századi Tengeri Selyemút programokból. A kezdeményezés a világ lakosságának hatvan százalékát felölelő és a világ termelésének egyharmadát adó régiókat foglalja magában. Magyarország az Új Selyemút egyik állomásaként a középső szárazföldi és a déli vasúti útvonalon helyezkedik el. Az utóbbi a Tengeri Selyemút egyik célállomásához, a görögországi Pireusz kikötőhöz csatlakozik, és ezt az összeköttetést javítja a Budapest-Belgrád vasúti beruházás.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére