Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Gyûlölethadjárat vagy jogos nemzeti önvédelem?

Horváth József György

2016.10.02. 06:58

Eljött hát a nagy nap.

Az 888-on több vélemény is megjelent már arról, hogy miért kell nemmel, vagy éppen igennel szavazni az október 2-i népszavazáson. Most beszéljünk arról, miért fontos elmenni voksolni ezen a szép októberi vasárnapon.

Az elmúlt két hónapban voltak, akik azt hangoztatták, hogy az egész kvótanépszavazás felesleges. Voltak, akik gyűlöletkeltőnek, sőt egyenesen gonosznak nevezték a referendumot és a köré épülő kampányt. Ebből az okból kifolyólag sokan bojkottra, otthonmaradásra és érvénytelen szavazásra szólították fel polgártársaikat. Ez viszont sajnos csak egy dolgot jelent: hogy nincsenek érveik. Egyszerűen nincs válaszuk a feltett kérdésre, amely így szól:

"Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?”

Igen, vagy nem. A kérdés komoly, mégis vannak, akik elbagatellizálják a fontosságát. Az első, és egyben legfontosabb állítás a népszavazásról az, hogy itt nem emberek ellen szavazunk és nem gyűlöletből vagy félelemből. Nem is az unióból való kilépésről szavazunk, hanem magáról Európa jelenlegi működéséről. Tetszik, vagy nem?

Emlékszem, 2014 májusában érdeklődve követtem az uniós bizottsági elnökjelöltek vitáit. Sosem felejtem el, ahogy Jean-Claude Juncker nyökögve, összeszedetlenül mormogott az orra alá, miközben az amúgy nem túl szimpi Guy Verhofstadt szárnyalt a vitákban, tele volt érvekkel, gondolatokkal. A zöldpárti Ska Keller mondatai lenyűgöztek és még Martin Schulz is szórakoztató volt. Juncker nem volt más, csak egy szürke egér, Cipraszról már nem is beszélve, aki még angolul sem tudott megszólalni. Arra is emlékszem, hogy a magyar kormány már jóval a viták előtt ellenezte Juncker indulását, akiből azóta természetesen bizottsági elnök lett. Már a viták alatt egyértelmű volt tehát, hogy az egész csak egy kabaré. És ez a bohózat azóta tart.

2015-ben oldalba kapta Európát a migrációs válság. Először teljesen racionális gazdaságpolitikai ötletnek tűnt Merkel húzása: meghívni a sok háború elől menekülő embert, befogadni őket, és országhatáron belül, olcsó munkaerővel forradalmasítani a német termelést. Azóta kiderült, hogy a nyelveket nem beszélő, képzettséggel nem rendelkező és traumáktól szenvedő embereket nem éppen a legkönnyebb beintegrálni és munkára bírni. Még a precíz németeknek sem sikerülhet minden. Másfél millió migráns tartózkodik jelenleg Németországban. Ott tartunk, hogy minden húsz migránsra kellene egy nyelvtanár, egy pszichiáter, egy szociális munkás és egy felnőttoktatási/munkaügyi szakember. Lehetetlen helyzet. Ahogy az is elkeserítő, hogy másfél millió emberből eddig alig 200 állt munkába. Mikor az uniós vezetőkben tudatosult, hogy szarabb a helyzet mint ahogy azt ők "előre látták", az európai szolidaritásra hivatkozva elosztási rendszert hirdettek.

A kvótareferendum morális kérdése tehát abban leledzik, hogy fair dolog-e meghívni embereket, majd magasztos európai elvekre hivatkozva áthárítani a terhet és a felelősséget másokra is? Ez a népszavazás tehát elsősorban az unióról szól, nem pedig a migránsokról. Menekültek, bevándorlók, migránsok. Mindegy hogyan nevezzük őket. Egy azonban közös bennük és bennünk: mind elszenvedői az unió és az európai politikusok felelőtlen játszmáinak.

A NEM ezen a népszavazáson egy erős középső ujjat jelképez, egyenesen a nyökögő Juncker arcába. Emellett elutasítást is jelent. Egy olyan folyamat elutasítását, ami nyugaton már jelen van, és leginkább a muzulmán bevándorlókat érinti. Szépen haladva a lépcsőn ez annyit tesz, mint munkanélküliség, gettósodás, bűnözés, erőszak, radikalizálódás és végül terrorizmus. Nem szabad minden muszlimmal vagy bevándorlóval azonosítani ezt a folyamatot, de terroristából egy is sok. Elég ha egyszer, egyvalaki elindul ezen a lépcsőn, és ott a baj.

Ugyanakkor van egy másik lehetőség is. Ez az IGEN, ami mellett szintén sok érv szól. Legyen az a keresztény lelkiismeret, az önfeláldozás, a segíteni akarás, a jó szándék. Sok minden szóba jöhet, és beszélnünk is kell róla. Hiszen azzal, hogy embereket fogadtunk be - rövidebb-hosszabb ideig - Európába, azzal tízezrek menekültek meg diktatórikus, erőszakos rezsimek elnyomása alól. Több mint 18 ezer gyermeknek már nem kell tartania bombáktól és késektől. Sokan egy új élet lehetőségét kapták, ami miatt sokáig hálásak lesznek az európai embereknek.

És akkor most kanyarodjunk vissza azokra, akik gyűlöletkampányról beszéltek és ezért bojkottra buzdították az embereket. Azok, akik eddig féltették a magyar demokráciát, most arra ösztönöznék a szavazókat, hogy ne éljenek demokratikus jogaikkal. Nem gondoltam, hogy valaha ezt le fogom írni, de az egyetlen ellenzéki párt, amelynek egyenes maradt a gerince a kampány során, az a Magyar Liberális Párt. Nekik van véleményük, vannak érveik, és a legfontosabb: van válaszuk. Az ő válaszuk az IGEN. És ez még mindig sokkal tisztelendőbb, mint sunnyogni, távolmaradásra és firkálásra buzdítani. A gyávák, akik gyűlöletkampányról és "gonosz népszavazásról" beszélnek nem gondolnak semmit, nincs mondanivalójuk. Az MSZP-t, a DK-t, a PM-et és az Együtt-et nemhogy a migránsok nem érdeklik, de még a magyarok sem. Mert ha ellenzékként ők úgy gondolnák, hogy Orbán Viktor és a kormánya téved, akkor pont, hogy az ellenpontját kéne képviselniük a Fidesz álláspontjának. Tehát büszkén kellene kiállniuk az IGEN mellett. De nem ezt teszik, inkább csak szokás szerint a saját érdeküket nézik. Ezt bizonyítja, ahogy a minap Ujhelyi István (MSZP) és Molnár Csaba (DK) fogalmazott: a vasárnapi kvótareferendum érvénytelensége a bal oldal tíz éve várt győzelme lenne.

Mivel helytálló érveik nincsenek, ezért tipikus módon elővették a közhelygyűjteményből a gyűlöletkártyát, miszerint ez az egész kampány xenofób, és idegengyűlöletet, félelmet gerjeszt az emberekben. Eljátszották ezt egyszer már a tavaly nyári plakátkampány során. Érdekes módon, azalatt a 2-3 kritikus hónap alatt, mikor százezrek özönlöttek át Európán, nem Magyarországon gyújtogattak menekültszállásokat, hanem Németországban, ahol tudtommal nem voltak hasonló "xenofób" plakátok. Érdekelne, hogy a Szigetvári-Molnár-Gyurcsány tengely mire alapozza megrengető xenofóbia kutatásait. Talán július óta kevesebb gyrost és kebabot esznek a magyarok? Nem hinném. Abban pedig biztos vagyok, hogy László Petra garázdasága óta egy muszlimnak sem esett baja Magyarországon. Ahogy a menekülttáborokban élőket sem zargatják, úgy biztonságban vannak az arab országokból érkezett medikus és mérnök hallgatók is. No de akkor hol vagyon a xenofóbia?

Okos dékás és emeszpés barátainknak természetesen erre is van válaszuk, miszerint azokon a településeken, melyeken még sosem láttak migránsokat, azokon a legnagyobb a migránsellenesség. Ott félnek a legjobban a terroristáktól. Ez azonban megint csak kifordítása a problémának, ugyanis több közvélemény-kutatásban is kimutatták, hogy a magyar emberek inkább az uniós aktust ellenzik, tehát az uniót teszik felelőssé a kialakult problémáért, nem a migránsokat.

Az elmúlt hetekben elcsíptem pár baloldali beszélgetést, melyek arról szóltak, hogy "az emberek meg a falusiak birkák, hiszen még sosem láttak terroristát, akkor hát mitől félnek?". Jobb esetben, az ember egész életében nem lát terroristát, de ha egyszer mégis találkozik egyel, akkor sajnos általában az életével fizet érte.

Amikor már a Nógrádban élő falusiakat sem tudják ostorozni, akkor előbújik az aduász "érv": nincsenek kvóták, tehát nincs miről szavazni. Sokszor lőtték már el ezt a lapot, például akkor, amikor bizton állították, hogy nincs is migráció, aztán amikor azt ismételgették, hogy nincs összefüggés a migráció és a terrorizmus között. Egyszer sem jött be nekik, mindig kiderült az ellenkezője, a kvótáknál is. És míg a magyar szocialisták azt próbálták meg elhitetni az emberekkel, hogy nincs is kvóta, addig az uniós testvérpártjuk pont azért támadta a magyar kormányt, mert az nem veti magát alá a kényszerbetelepítésnek. Az uniós szocik szerint ugyanis a magyar kormány akadályozza az Európai Bizottság által felállított áttelepítési rendszert, tehát a kvótákat.

Így mikor már tényleg nincs mibe kapaszkodniuk, újra előveszik a plakátokat és gyűlöletkeltéssel vádolják meg az azokon szereplő állításokat és persze a kormányt.

És itt merül fel a jogos nemzeti önvédelem kérdése

Adott egy ország, esetünkben Magyarország, melynek kormánya érzékelt egy Európát behálózó problémát. Mivel a kormány úgy értékelte a helyzetet, hogy a migrációs folyamat és annak mellékhatásai a jövőben veszélyeztethetik az ország határait, népességét és kultúráját, ezért cselekedett. A cselekvés egyik módja az emberek véleményének kikérése, tehát a népszavazás. Jó-e nekünk ez a helyzet, vagy sem? A kormánynak van egy álláspontja a kérdésben, ezért kiemelte azokat a történéseket, melyek a legnagyobb hatást gyakorolták a saját álláspontjának kialakítására, ezeket plakátok formájában közzé is tette.

Az elmúlt hónapok plakátkampányát tehát azért nem lehet gyűlöletkampánynak nevezni, mert a plakátokon jelzett események már megtörténtek, tehát a kormány nem jövőbeli fikcionális történésekkel riogat, hanem mindenki számára elérhető és köztudott tényeket közölt.

Lehet vicces, humoros dolog elbagatellizálni egy népszavazást, de felmerül a felelősség kérdése is. És mivel a népszavazáson egy fontos, jövőnket meghatározó kérdésről döntünk, ezért kijelenthető, hogy a bojkottra buzdítók felelőtlenül viselkedtek a kampányban. Mert vita helyett inkább megfutamodtak és a legkönnyebb utat választották. A baloldali pártok közé sajnos beállt a sorba a Kétfarkú Kutya Párt is, aki érvénytelen szavazásra szólította fel szimpatizánsait. Kihasználva az alkalmat és felületeket, egy jót trollkodott a magyar emberek jövőjével.

De vajon el szabad-e trollkodni a demokráciát?

 

Addig is, egy kis ízelítő a valóságból. Ébresztő!

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére