Gyõzött és továbbjutott a magyar U19-es labdarúgó-válogatott

Horváth Tamás

2018.10.16. 17:47

A mieink Ausztriát verték meg 2-1-re, s így csoportelsõként zárták az Eb-selejtezõ elsõ szakaszát.

A magyar U19-es válogatott a szlovénok elleni győzelem és a koszovóiak elleni döntetlen után előkelő pozícióból várhatta az Ausztria elleni mérkőzést a hazai rendezésű kvalifikációs minitornán.

Az osztrák elleni összecsapáson egy döntetlen is elég lett volna a továbbjutáshoz, azonban a mérkőzés nem úgy kezdődött, ahogy azt elterveztük, már a 13. percben megszerezték a vezetést a sógorok. (0–1)

A bekapott gól nem zavarta össze a 19 év alatti magyar fiúkat, s hamar egalizálni tudtak – Alexander Torvund használta ki az ellenfél védelmének szerencsétlenkedését. (1–1)

A hátralévő időben a mieink a stabil védekezésre és a továbbjutást jelentő eredmény megtartására törekedtek. Szerencsére az osztrákok támadójátéka nem tudott érvényesülni, sőt a 94. percben egy ellentámadást követően Tímári Norman pontot tett a meccs és a továbbjutás végére is. (2–1)

A magyar U19-es labdarúgó-válogatott a három mérkőzésen hét pontot szerezve,

csoportelsőként kvalifikálta magát az Eb-selejtező elitkörébe.

A kvartettünk második helyén Szlovénia végzett, így ők is ott lesznek az elitkörben.