Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Franciaországban fogtak el egy afrikai mészárost

Bokor Gábor

2018.12.12. 18:40

A francia hatóságok letartóztatták Patrice-Edouard Ngaissonát, az anti-Balaka nevû, közép-afrikai köztársaságbeli keresztény mozgalom fegyveres csoportjának egyik vezetõjét a Nemzetközi Büntetõbíróság (ICC) idén decemberben kibocsátott elfogatóparancsa alapján - közölte szerdán az ENSZ hágai központú legfõbb bírói szerve.
HÁGA, 18:40

A francia hatóságok letartóztatták Patrice-Edouard Ngaissonát, az anti-Balaka nevű, közép-afrikai köztársaságbeli keresztény mozgalom fegyveres csoportjának egyik vezetőjét a Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) idén decemberben kibocsátott elfogatóparancsa alapján – közölte szerdán az ENSZ hágai központú legfőbb bírói szerve.

A tájékoztatás szerint a büntetőbíróság a Közép-afrikai Köztársaság nyugati részén 2013 decembere és 2014 decembere között elkövetett, emberiesség elleni bűncselekményekben játszott szerepének és felelősségének megállapítása érdekében adott ki elfogatóparancsot Ngaissona ellen.

A Séléka muszlim lázadócsoport 2013-ban döntötte meg a keresztény Francois Bozizé államfő hatalmát, ami után az egykori francia gyarmaton fegyveres összecsapások törtek ki a Séléka és az ellenük fellázadt keresztény milíciák között. A bíróság szerint alapos okkal feltételezhető, hogy az anti-Balaka keresztény fegyveres csoport tagjai Ngaissona parancsára és irányításával széles körű és szisztematikus támadásokat hajtottak végre a muzulmán polgári lakosság és mindazok ellen, akikről úgy vélték, hogy támogatják a Selekát. A vádpontok között szerepel többi között gyilkosság, embertelen bánásmód, kínzás, deportálások, csonkítás, valamint 15 év alatti gyermekkatonák toborzása.

A Franciaországtól 1958-ban függetlenné vált Közép-afrikai Köztársaság politikai rendszere meglehetősen ingatag az etnikai és vallási feszültségek miatt. A gyémántban gazdag, ám rendkívül szegény országban 2012 óta tart a válság: muszlim és keresztény lázadócsoportok közötti összecsapások bontakoztak ki. Az elhúzódó konfliktusos időszakot egy viszonylag nyugodt év szakította meg 2016-ban, 2017 elején azonban ismét kiújultak az összecsapások az ország több városában.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére