Fradi-veréssel ünnepelt a Honvéd

2017.04.01. 22:26

Az NB I. 24. fordulójának eredményei.

A Honvéd méltó módon ünnepelte meg legnagyobb legendája, Puskás Ferenc születésnapját. Az első félidőben valósággal lefocizták a kispestiek a Fradit, ha jobban kihasználják a helyzeteiket, ki is üthették volna ellenfelüket. Nem így történt, Zsótér és Eppel is betalált, de a Honvéd egy óriási hibát is elkövetett, így a Fradi helyzet nélkül is szépített, 2—1-el fordultak a csapatok.

A második félidőben kiegyenlítettebb volt a játék,a  mezőnyben fölényben is volt a Fradi, de a Honvéd továbbra is veszélyesebb volt. Saját magukat okolhatják csak a kispestiek, hogy az utolsó pillanatig izgulniuk kellett, de végül csak meglett a győzelem, 2—1 maradt a meccs. Ezzel a Honvéd tapad a Vidire, a Fradi bajnoki álmai pedig lényegében elszálltak.

Korábban a a Gyirmót 1—0-ra legyőzte az MTK-t hazai pályán, így a halvány reménysugár még él a csapatnál, az MTK pedig még bajba kerülhet könnyen, főleg, hogy a Diósgyőr Mezőkövesden 3—1-re verte az Újpestet.

A Videoton csak 0—0-ra volt képes Pakson, ezzel az élmezőny szorosabbá vált.

A Haladás simán, 4—2-re verte a Mezőkövesdet, így már látótávolságon belül van a dobogó számukra, ahonnan a Vasas egyre inkább csúszik lefelé, 3—2-re kikapott az angyalföldi gárda a Debrecentől.

Az utolsó továbbra is a Gyirmót, őket öt ponttal előzi a Diósgyőr, további két ponttal az MTK. A Videoton 45 ponttal áll, ezzel első, de a Honvéd mai győzelmével egy pontra megközelítette őket. A harmadik a Vasas, a Fradival azonos pontszámmal, három ponttal a Haladás előtt.