Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Fokozódó buddhista agresszió a muzulmánok ellen

Sümeghi Lóránt

2015.12.08. 15:40

A 80 százalékban buddhista lakosságú Mianmarban egyre gyakoribbak az iszlamofób támadások az országban élõ muzulmánok ellen. A napokban a mianmari hatóságok 12 muzulmán férfit vettek õrizetbe terrorizmus gyanújával, koholt vádak alapján. A vallomásokat kínvallatással kényszerítették ki a vádlottakból.
NEPJIDA, 15:00

A 80 százalékban buddhista lakosságú Mianmarban egyre gyakoribbak az iszlamofób támadások az országban élő muzulmánok ellen. A napokban a mianmari hatóságok 12 muzulmán férfit vettek őrizetbe terrorizmus gyanújával, koholt vádak alapján. A vallomásokat kínvallatással kényszerítették ki a vádlottakból.

A Délkelet-Ázsiában található ország nem arról híres, hogy a kevesebb, mint 5 százalékot kitevő, mérsékelt muzulmán vallást gyakorló kisebbséget kellően toleránsan kezelje. A mostani ügyet sem a helyi források közölték le, hanem egy amerikai emberjogi szervezet, a Fortify Rights emelt szót az ismételten elkövetett embertelen bánásmód ellen.

Egyértelműen jogellenes az eljárás. Az állam nem volt képes érdemi bizonyítékok gyűjtésére”

– fejtette ki álláspontját Matthew Bugher, a Fortify Rights ügyvédje.

A közvélekedéssel ellentétben, már a huszadik század elejétől véres csatározásokat vívtak a nacionalista buddhisták a helyi muzulmán kisebbségek ellen. Nem ritkán ragadtak kardot maguk a szerzetesek is, annak érdekében, hogy „megtisztítsák” országukat a nem kívánatos kulturális elemektől.

A napokban 12 muzulmán férfi terrorizmus gyanújával került a mianmari hatóságok látószögébe, amely önmagában természetesen nem képez megkérdőjelezhető tényt. Azonban a konkrét bizonyítékok hiányossága már igencsak aggasztónak számít, hiszen a hatóságok egy nem létező, fiktív terroristacsoporthoz kötötték az őrizetbe vett férfiakat. Így nem meglepő, ha vallomásukat csupán erőszak terhére tették.

Nem csak a bizonyítékok hiányában kellene megszüntetni az eljárást, hanem jogilag is elvesztette a vád az értelmét, mivel kínvallatásnak voltak kitéve a gyanúsítottak”

– folytatta az ügyvéd.

A mianmari törvénykezést drákói szigor jellemzi – amely a fokozott vallási feszültségek miatt részben érthető –, azonban a jogi passzusok egyáltalán nincsenek világosan, egyértelműen tisztázva. A ködös, kétértelmű megfogalmazások teljhatalmat adnak a regnáló hatalom kezébe, amely gyakran visszaél hatalmával a kisebbségekkel szemben.

A legkegyetlenebb buddhista agresszióként számon tartott akció 2012-ben volt, amikor a Demokratikus Buddhista Hadsereg a buddhizmus jegyében több mint 200 muzulmánt mészárolt le. A militáns szervezetet egyébként szintén egy katonai szerzetes alapított még 1992-ben. A szélsőségesen nacionalista szemléletet a buddhista kormány is nagymértékben támogatja, így érdemi megoldás nem igen várható hosszútávon.

(Al Jazeera

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére