Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

"Fizetni fognak a füttyögõk"

888.hu

2017.11.29. 17:28

Franciaországban hamarosan szavazhatnak a törvényrõl, amely alapján megbírságolhatják azokat, akik az utcán utánaszólnak a nõknek, vagy füttyögnek nekik.
PÁRIZS, 17:28

Franciaországban hamarosan elkészülhet a törvény, amely alapján megbírságolhatják azokat, akik az utcán a nők után szólnak, vagy füttyögnek nekik.

A füttyögés elleni küzdelem élharcosa Marléne Schiappa, nemi egyenlőségért felelős tárca nélküli miniszter. A politikus jelenleg azért küzd, hogy egy olyan szabályozás szülessen, ami visszatartja a férfiakat az ilyesféle illetlen viselkedéstől.

Schiappa a Politicónak nyilatkozva beszélt a készülő jogszabályról. A törvény szerint az esetnek egy rendőr jelenlétében kell megtörténnie ahhoz, hogy a hatóság büntetni tudja az ilyen zaklatások elkövetőit.

Emiatt viszonylag kevés olyan eset lenne, amely valóban büntetéssel végződik, ám Schiappa szerint ez elég visszatartó erőt jelentene ahhoz, hogy a francia nők biztonságban érezzék magukat az utcákon. A törvény elrettentő erejét fokozhatja Emmanuel Macron terve, amely szerint további 10 000 rendőrt vezényelne az utcákra, főként a pályaudvarok és más, zsúfoltabb helyek környékére, ahol a legtöbb szexuális zaklatás is történik.

Tudjuk, hogy nem lesz ott minden zaklatásnál egy rendőr. Azonban azt gondoljuk, hogy a törvény így is példamutató lesz. Fontos, hogy a jogszabály feketén-fehéren kimondja, tilos a nők megfélemlítése"

– nyilatkozta a tárca nélküli miniszter.

Jelenleg öt, különböző frakciókból származó alsóházi képviselő dolgozik azon, hogy definiálják az utcai zaklatás fogalmát. Egy olyan definíciót keresnek, amely nem túl szigorú, de nem is túl megengedő. Eddig nem sikerült megegyezésre jutniuk.

A végső cél az, hogy az ilyen cselekményeket pénzbüntetéssel szankcionálják – mondta Schiappa.

Ahogy a Weinstein-botrány hullámai elérték Magyarországot a Marton- és a Keró-ügyben, úgy Franciaországban is komoly botrányok voltak az elmúlt néhány hónapban. A nők a #BalanceTonPorc (körülbelül átvitt értelemben azt jelenti franciául, hogy "tartsd a nadrágodban a f888szodat") és a #Metoo hashtagekkel osztották meg történeteiket. A figyelemfelkeltő kampánynak köszönhetően többen léptek a nyilvánosság elé, és többen jelezték a hatóságok felé is, hogy zaklatás érte őket. Az utóbbi hónapokban 20 százalékkal nőtt a zaklatási ügyek és a támadások bejelentésének száma a rendőrség felé.

Az azonban érdekes, hogy az Egyesült Államokkal ellentétben a francia elit egyik tagját sem érte eddig olyan vád, amely szerint szexuális visszaéléseket követtek volna el. Talán két ismertebb eset volt, az egyik Tariq Ramadan esete, aki a vádak szerint nemcsak zaklatott, hanem meg is erőszakolt nőket. A muzulmán teológus esetéről mi is több ízben beszámoltunk. A másik ismertebb eset Frédéric Hazizáé, aki az LCP bemondója, amely egy parlamenti televízió. A tévés személyiség többször fogdosott fiatal lányokat.

A feministák szerint az, hogy nem bukott le több vezető politikus, az francia kulturális mintákhoz kötődik. Érvelésük szerint éveken keresztül ezért nem bukott le nyilvánosan Dominique Strauss-Kahn volt IMF-vezér – akiről környezete tudta, hogy nőket zaklat – , és ezért járhat-kelhet, dolgozhat az országban Roman Polanski filmrendező, akit az USA-ban kiskorú megrontásáért és erőszakos nemi közösülésért ítéltek el.

Schiappa szerint azonban elég sokat tesznek az erőszak és a zaklatás ellen, és az ilyen ügyek hiánya a legmagasabb szinteken nem feltétlenül jelenti azt, hogy a francia közvélemény az erőszaktevőket védi.

A politikus rámutatott még egy fontos problémára: a férfi-női, vagyis ebben a kontextusban a fiúk és a lányok kapcsolatára az iskolákban, különösen a szegényebb körzetekben.

Sok olyan iskolaigazgatót ismerek, akik azt mesélték nekem, hogy a fiúk nem akarják megfogni a lányok kezét, mert a lányok "mocskosak" és "tisztátalanná" teszi őket, ha megfogják a kezüket. Fiatal lányokról beszélünk, akik nem mehetnek uszodába és nem 16-17 évesek, hanem 8-9, és nem mehetnek a medence közelébe, mert nem vetkőzhetnek le"

– utalt Schiappa a Franciaországban élő muszlimokra.

A kőműves-fütty betiltása Franciaországban éles vitákat generált, de a középpontba állított egy létező jelenséget, olyat, amely egyes embereket zavar. Néhányan a szólásszabadság korlátozásának gondolják az ilyen beszólások szankcionálását, mások pedig azt gondolják, hogy itt az ideje leszámolni ezzel a bunkó szokással. Te mit gondolsz? Szavazz!

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére