Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Felháborodtak a németek Erdogan nácizásán

Bokor Gábor

2017.03.06. 06:58

Több német politikus is elítélte a török államfõ vasárnapi kijelentését, miszerint nácizmust idézõ gyakorlat, hogy több városban is megakadályozták török miniszterek kampányrendezvényeit. Ezáltal tovább bonyolódik a két ország közti, eddig sem rózsás és gördülékeny viszony.
BERLIN, 6:58

Több német politikus is elítélte a török államfő vasárnapi kijelentését, miszerint nácizmust idéző gyakorlat, hogy több városban is megakadályozták török miniszterek kampányrendezvényeit. Ezáltal tovább bonyolódik a két ország közti, eddig sem rózsás és gördülékeny viszony.

Volker Kauder, a kormányzó CDU frakcióvezetője az ARD köztelevíziónak vasárnap este elmondta, hogy a török elnök kijelentése hihetetlen és elfogadhatatlan.

Nem beszélhet így egy szövetséges országról egy NATO-tagállam vezetője, akinek ráadásul jelentős gondjai vannak a jogállamisággal"

– fogalmazott a politikus.

Kauder szerint nem szabad korlátozni az alapvető jogokat, így nem kell megtiltani a török politikusok kampányolását.

Az ellenzéki Die Linke párt azonban azon a véleményen van, hogy nem szabad hagyni, hogy német földön kampányoljanak egy olyan alkotmánymódosítás mellett, amely felszámolja a demokráciát.

Németország demokráciaként nem nézheti tétlenül egy diktatúra felépítését. A szólásszabadság nem terjed ki a demokráciával ellentétes nézetek népszerűsítésére"

– mondta Sevim Dagdelen, a baloldal Bundestag-frakciójának tagja.

A német kormány egyelőre nem kommentálta Erdogan szavait. Sigmar Gabriel külügyminiszter csak annyit mondott, hogy a két ország közötti diplomáciai feszültségeknél erősebb a német-török barátság, amelyet meg kell őrizni és fenn kell tartani a párbeszédet.

Németországban mindenki tarthat politikai rendezvényt és kifejtheti mondanivalóját, de csak a jog és az illendőség szabályai alapján"

– fogalmazott.

A két ország között azután romlott meg drasztikusan a viszony, hogy a helyi hatóságok megakadályozták a törökországi alkotmánymódosítási népszavazás kampányának több németországi rendezvényét.

Bekir Bozdag igazságügyi miniszter csütörtökön a baden-württembergi Gaggenauban kampányolt volna, míg Nihat Zeybekci gazdasági miniszter szombaton az észak-rajna-vesztfáliai Kölnben. A rendezvény előtt nem sokkal mindkét esemény engedélyét visszavonták. A gazdasági miniszter vasárnap végül mégiscsak tudott tartani egy rendezvényt, azonban csak egy szállodának a rendezvénytermét tudta lefoglalni.

Törökországban április 16-án rendeznek népszavazást az alkotmánymódosításról, amely arról rendelkezik, hogy megszűnik a miniszterelnöki tisztség és az államfő lesz a végrehajtó hatalom vezetője. Németországban él a legnagyobb határon túli török közösség, mintegy hárommillió tagja közül minden második rendelkezik választójoggal Törökországban.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére