Felcsúti gála, történelmi meccset nyert az Újpest

2017.08.26. 20:02

Az NB I hetedik fordulójának eredményei.

A Balmazújváros-Újpest találkozó duplán történelmi jelentőséggel bírt. Ez volt a lila-fehérek 3000. élvonalbeli mérkőzése, ráadásul a két csapat először találkozott egymással. A küzdelmes meccset a lassan ikonná váló Simon Krisztián döntötte el, aki csereként állt be a 61. percben, rá két percre pedig győztes gólt szerzett, 1—0-ra nyertek a lilák.

Unikális találkozó volt a Diósgyőr-Mezőkövesd, ritkán rendeznek Debrecenben borsodi derbit. A DVTK hátrányból fordítva nyert 2—1-re úgy, hogy a második gólt büntetőből, a 94. percben szerezte az együttes.

A Vasas a múlt heti fiaskója után 3—1-re legyűrte a Paksot, míg a felcsúti Puskás Akadémia valóságos gálát rendezett Sopronban, egygólos hátrány után ötöt lőttek a Haladásnak, 1—5 lett a vége.

20:30-tól Honvéd-Debrecen, vasárnap pedig Videoton-FTC találkozókat rendeznek még a fordulóban.

Este a Debrecen 3—1-re győzött Kispesten, megszakítva ezzel a Honvéd remek sorozatát. A Loki így már nem áll kieső helyen.